Jak powstawał audiobook z „Życiem i przygodami Remusa”

 

 

 

 

 

 {module do-reklamy-intertekst|none}Czterominutowy filmik pokazuje w akcji, podczas nagrania w North Studio w Połczynie, Tomasza Fopke – lektora i Tadeusza Korthalsa – producenta audiobooka.

 

 

 

„Życie i przygody Remusa” epopeja autorstwa Aleksandra Majkowskiego znalazła się w całości na płycie CD, tworząc w ten sposób kaszubską książkę w cyfrowej technologii mp3. Jest to pierwsza elektroniczna wersja całej książki, wcześniej fragmenty nagrał na kasetach Zbigniew Jankowski, po czym przeniesiono je na nośnik cyfrowy w formie nagrań mp3.

„Życie i przygody Remusa” – to osobliwe wydanie mieści się w18-godzinnym nagraniu,emitowanym przez cały rok na antenie Radia Kaszebe.Nad stworzeniem płyty czuwał Tomasz Fopke, czytając i zarazem interpretując książkę wydaną przez Oficynę Czec, przygotowaną wg wskazówek prof. Jerzego Tredera.

Płytę wydała Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna pod patronatem Radia Kaszebe, portalu Nasze Kaszuby,Dziennika Bałtyckiego, Pomeranii i CSBTV.

 

 

 

Ustalone terminy spotkań promocyjnych:
13.09.2011- Bytów, godz. 17.00- restauracja „Jaś Kowalski”
18.09.2011- Kościerzyna, godz. 16.2o- Rynek, w ramach festynu „Kaszubskie bajanie”
22.09.2011 Sierakowice, godz. 17.00- kościół św. Marcina
5.10.2011- Bolszewo, godz. 16.00- Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy

 

źródło: tygodnik kartuzy,naszekaszuby.pl{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.