Jak korzystać z Instagrama? Instagram dla początkujących

Autor: nadesłane

Jak korzystać z Instagrama? Instagram dla początkujących

Instagram to popularna aplikacja, jedna z najczęściej wybieranych wśród mediów społecznościowych. Służy nie tylko do wstawiania zdjęć, ale także do poznawania nowych osób, utrzymywania kontaktów z bliskimi, jak i zarabiania. To aplikacja, która służy do dzielenia się życiem prywatnym, zainteresowaniami i rozwijania biznesu.

Co to jest Instagram?

Aplikacja Instagram to serwis społecznościowy do dzielenia się zdjęciami i filmami wideo. Korzystamy z niej głównie na telefonie, ale możemy to robić również z poziomu przeglądarki komputerowej. Na Insta my obserwujemy inne osoby, a oni nas są to tak zwani Instagram obserwujący ang. (Instagram Followers). Widzimy nawzajem swoje posty, które wyświetlają się w aktualnościach, czyli w tzw. feedzie.

Chcąc zarabiać na Instagramie, musimy pamiętać, że potencjalne marki zainteresują konta, które mają dużą aktywność. Aby zdobyć sukces, potrzebujesz odbiorców swoich treści. To trafia w algorytm aplikacji Instagram. Obserwujący są najważniejsi, ponieważ to oni podbijają aktywność na profilu.

Jak działa Instagram?

Instagram króluje w mediach społecznościowych. Każda dobra firma posiada konto na tej aplikacji. Publikując zdjęcia i filmy oczekujemy lajków, udostępnień i oznaczeń. To samo musimy zagwarantować naszej grupie odbiorców. Nie zapominajmy o utrzymywaniu z nimi kontaktu. Lajkujmy ich zdjęcia, komentujmy posty, a także zawiązujmy relacje, wysyłając prywatne wiadomości.

Instagram dla początkujących? Mini poradnik

Obecnie na Instagramie mamy wiele ciekawych opcji, które uatrakcyjniają naszą działalność w sieci. Ważne jest, abyśmy regulowanie publikowali wartościowe treści i utrzymywali spójny charakter naszych postów.

Na Instagramie możesz wstawiać zdjęcia, filmy i galerie zdjęć

Na Instagramie możemy wstawiać nie tylko pojedyncze zdjęcia, ale i całe galerie zdjęć. Taka galeria może zawierać maksymalnie 10 zdjęć, jest to tak zwana karuzela. Możesz na niej stworzyć poradnik krok po kroku lub pokazać proces tworzenia czegoś. W 2022 roku będą królować wideo. Instagram posiada nowe opcje, takie jak IGTV — służy do tworzenia dłuższych filmów. Najnowszą funkcją są rolki Reels, które są konkurencją dla Tik Toka. To 15 i 30-sekundowe filmy bogate w filtry i efekty. Nie zapomnij korzystać z popularnych hashtagów.

Buduj społeczność

Chcąc zbudować wartościowe i popularne konto, musisz budować społeczność. Taki proces dość długo trwa. Jeśli chcesz osiągnąć szybki sukces i zdobyć współprace, to kup instagram lajki. Zdobycie polubień pod postami sprawi, że Twój profil będzie popularny i wysoko windowany w algorytmie Instagrama.

Musisz tworzyć wartościowe treści

Interesujące konta, to te, które tworzą wartościowe treści. Skup się na tematyce, przekazuj ciekawe informacje, pokazuj swój biznes lub podróże.

Przy publikacji zdjęcia oznaczaj lokalizację i marki

Prawdopodobieństwo znalezienia zdjęcia zwiększa oznaczanie lokalizacji. Wiele osób właśnie w ten sposób wyszukuje treści, które potencjalnie mogą ich zainteresować. Zwiększanie zasięgów twoich treści może poprawić oznaczanie marek. Jeśli na zdjęciu pokazujesz produkt popularnej marki, to oznacz ich firmowe konto.

Pamiętaj o nagrywaniu Instagram Stories

Nie zapomnij o codziennym nagrywaniu Instagram Stories. To one utrzymują Twoją aktywność między publikowaniem postów i sprawiają, że masz dobry kontakt z odbiorcami. Możesz także udostępniać czyjeś treści na Stories, odnosząc się do nich i komentując je. Możesz zaangażować odbiorców, przeprowadzając ankiety czy konkursy.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.