Jak gmina Żukowo dba o stan dróg w Chwaszczynie?


[ul. Sambora I – dzień po przejechaniu równiarki]

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Od kliku miesięcy istnieje objazd ulicy Chełmińskiej do ulicy Kielnieńskiej na granicy Gdańska i Chwaszczyna ze względu na budowę kanalizacji. Drogi gruntowe służące jako objazd są rozjeżdżane przez ciężki sprzęt. Zapadają się one, przez co tworzą się ogromne kałuże, przez które mają problem przejechać samochody, nie wspominając o braku możliwości przejścia przez ludzi. Najgorzej sytuacja wygląda na ulicy Bogusława oraz Sambora I w Chwaszczynie.

 

Nic nie dadzą równiarki na drogach, które po deszczu przypominają bagna. Bezwzględne jest utwardzenie ich płytami drogowymi lub chociaż tłuczniem. Tam gdzie są zapadnięte płyty, drogi powinny być podniesione. Ulica musi być odpowiednio wyżej sprofilowana, żeby padający deszcz mógł z niej spływać.

 

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Zaczną się częstsze opady i opisywane drogi będą całkowicie nieprzejezdne. Dla pieszych konieczne będą wysokie kalosze. Na co czeka  Gmina Żukowo?

 

Po wielu zgłaszanych prośbach mieszkańców o interwencje w sprawie ulicy Sambora I, ponad dwa tygodnie temu pojawiła się równiarka, która zamiast poprawić stan drogi jeszcze bardziej ją zepsuła. Poniżej na zdjęciu widać stan ulicy Sambora I na dzień po równaniu:

 

sambora-1
[ul. Sambora I – dzień po przejechaniu równiarki niedaleko skrzyżowania z ul. Małgorzaty]

 

Poniżej prezentujemy list Pani Jolanty przesłany do Burmistrza Jerzego Żurawicza, dotyczący katastrofalnego stanu ulicy Bogusława, na który nie uzyskała odpowiedzi, ani żadnej innej reakcji:

 

Szanowny Panie Burmistrzu,
informuję, iż w związku z przeprowadzonym od kilku miesięcy objazdem do ulicy Kielnieńskiej poprzez ulicę Bogusława, stan drogi tej drugiej został bardzo poważnie uszkodzony przez przejeżdżający ciężki sprzęt – droga zapadła się na skutek czego przy najmniejszych opadach deszczu zmienia się w bajoro. Stan taki powoduje nieprzejezdność ul. Bogusława, zalewanie okolicznych posesji przez próbujące przejechać samochody, a o przejściu suchą nogą z dzieckiem można pomarzyć !!!

Bardzo prosimy o pilne zajęcie się stanem ulicy Bogusława, na odcinku pomiędzy domami nr 40, 25, 38, zwłaszcza, że nadchodząca jesień spowoduje dalszą erozję tej ulicy.

W załączeniu zdjęcia tegoż odcinka drogi.

Z pozdrowieniami
Jolanta [nazwisko do wiadomości redakcji]

 

Ulica Bogusława po deszczu:

boguslawa2
[ul. Bogusława]

boguslawa3
[ul. Bogusława]

 

Zapadnięta część drogi na ul. Sambora I – tak wygląda po każdym deszczu:

sambora-kaluza
[ul. Sambora I niedaleko skrzyżowania z ul. Damroki]

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.