IX Wyjazdowe Rekolekcje Kaszubskie.

 

 

 

Sekcja Kultury Rady Duszpasterskiej parafii św. Polikarpa wraz z ZK-P Chwaszczyno serdecznie zapraszają sympatyków Pomorza do uczestnictwa w IX Wyjazdowych Rekolekcjach Kaszubskich do Trzebiatowa, Szczecina, Greifswaldu, Wołogoszcza (Wolgastu) w dniach 14-15 marca 2015r.

 

Szczegóły wyjazdu:

 

– Trzebiatów – kaplica św. Gertrudy (13 grudnia 1534 – zjazd szlachty Pomorza)

– Szczecin – kościół św. Jakuba, Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich (zwiedzanie z przewodnikiem),

– Dobra – Msza Święta z niedzielną ważnością i Droga Krzyżowa w języku kaszubskim w kościele parafialnym z XIIIw. (nad granicą z Niemcami), po Mszy Świętej spotkanie z franciszkanami.

 

– Greifswald – muzeum Gryfitów

– Wolgast (Wołogoszcz) – zamek Gryfitów na wyspie

– Wolin – miasto Wikingów i Słowian

– Dzisna – zabytkowy kościółek z przełomu XVI/XVII wieku (jako rezerwowy punkt programu)

 

Wyjazd z parkingu parafii św. Polikarpa 14 marca 2015 r. o godz. 8:00. Powrót 15 marca 2015 ok. godz. 22:00

 

Cena wyjazdu to 220zł. Obejmuje odpłatność za: przejazd autokarem, wejścia do muzeów, przewodnik po Szczecinie, posiłki (w tym kolacja i śniadanie w Szczecinie), nocleg w schronisku młodzieżowym „Cuma”, parkowanie autokaru.

 

W sobotę i niedzielę przewidziano obiad w „Południku 15” na trasie we własnym zakresie – wszystkie posiłki możliwe do uzgodnienia z uczestnikami w autokarze.

 

Kontakt z organizatorami:

Henryk Stachurski

– mail: hst42@wp.pl,

– tel. kom. 501-061-170 (mile widziane smsy).

 

Fot. tytułowe: Mapa Pomorza Zachodniego Nicolausa Vissera z 1682 roku z zaznaczonymi pojęciami terytorialnymi: Księstwo Kaszubskie (Herzogthumb Cassuben) i Księstwo Słowiańskie (Herzogthumb Wenden).

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.