IV Pomorski Konkurs Agroturystyczny

 

 

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}Tylko  do 31 sierpnia osoby prowadzące działalność rolniczą oraz agroturystyczną w pomorskiem mogą zgłosić chęć wzięcia udziału w Pomorskim Konkursie Agroturystycznym 2011.

 

 

 

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
  1. najlepsze gospodarstwo agroturystyczne wynajmujące do 5 pokoi,
  2. najlepsze gospodarstwo agroturystyczne wynajmujące powyżej 5 pokoi.
 
Można do niego zgłosić gospodarstwa z województwa pomorskiego prowadzące działalność rolniczą oraz agroturystyczną; usługi dla turystów muszą być świadczone od co najmniej roku.
 
Pod uwagę będą brane m.in. urządzenie i estetyka siedliska, atrakcje dla turystów, wykorzystanie tradycji regionalnych.
 
Wypełnioną kartę zgłoszenia, zgodę na udział w konkursie i materiały informacyjne prezentujące ofertę (np. zdjęcia, foldery, płyty CD) należy dostarczyć najpóźniej 31 sierpnia 2011 r. pod adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Środowiska i Rolnictwa
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk
z dopiskiem „Pomorski Konkurs Agroturystyczny 2011”
  • lub faksem: 58 32 61 663,
  • lub złożyć osobiście w kancelarii ogólnej urzędu przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku.
 

Cele konkursu organizowanego przez samorząd Województwa Pomorskiego, przy wsparciu ze strony Akademii Morskiej w Gdyni oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, są następujące: promocja agroturystyki i turystyki wiejskiej, wyłonienie najlepszego gospodarstwa agroturystycznego w województwie pomorskim, popularyzacja usług agroturystycznych wśród mieszkańców wsi oraz turystów, popularyzacja przedsiębiorczości na wsi oraz szeroko rozumianej idei współpracy, wymiany doświadczeń, biznesowego know-how, identyfikacja i analiza możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich zgodnie z założeniami Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego (KSOW) na lata 2010-2011.

 

Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: http://www.pomorskie.eu

 

W Konkursie przewidziano nagrody pieniężne za zajęcie I, II i III miejsca w obydwu kategoriach. Komisja może przyznać także wyróżnienia. Łączna kwota nagród finansowych wyniesie 15 000 PLN (po 7 500 zł w każdej z kategorii). O wysokości nagród za poszczególne miejsca zdecyduje Zarząd Województwa Pomorskiego stosowną Uchwałą.

 

Wojewódzka Komisja Konkursowa, w której skład wejdą przedstawiciele samorządu województwa, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, szkół wyższych oraz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, oceniając zgłoszone gospodarstwa (od 1.08 do 20.09), będzie brać pod uwagę: urządzenie i estetykę siedliska oraz gospodarstwa, ofertę dla turystów, m.in. atrakcje, dostępność różnych urządzeń, nawiązywanie do regionalnych tradycji i umiejętne wykorzystanie walorów Pomorza, jakość usług żywieniowych i obsługi oraz pomysłowość w promowaniu swojego gospodarstwa.

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.