IV MISTRZOSTWA POLSKI KSM W FUTSALU!

 

Dzisiaj ruszają IV Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Futsalu (odmiana piłki nożnej rozgrywanej na hali). Zawody odbywają się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Żukowie od soboty do niedzieli (31.08-01.09).

 

Do turnieju zgłosiły się następujące ekipy:

 

Drużyny męskie

1. KSM Archidiecezji Gdańskiej

2. KSM Archidiecezji Poznańskiej

3. KSM Archidiecezji Warszawskiej

4. KSM Diecezji Pelplińskiej

5. KSM Diecezji Tarnowskiej

6. KSM Diecezji Ełckiej

 

Drużyny żeńskie

1. KSM Archidiecezji Poznańskiej

2. KSM Diecezji Ełckiej

3. KSM Archidiecezji Gdańskiej

Zawodnicy przyjechali do Gminy Żukowo już piątek i rozlokowali się w ZSPG i SP w Przyjaźni, gdzie o godz. 18:00 wzięli udział w Mszy Świętej otwierającej zawody w kościele w Przyjaźni. Dzisiaj po śniadaniu uczestnicy wyruszą do Żukowa, gdzie o godz. 9:00 rozpoczną wielką rywalizację o Mistrzostwo Polski KSM w Futsalu. Dwudniowe zawody potrwają do późnych godzin niedzielnych, a ich zwieńczeniem będzie wręczenie pucharów i medali trzem najlepszym drużynom, najlepszemu strzelcowi i bramkarzowi, a także drużynie „fair play”. Oprócz rozgrywek wszystkie zespoły wezmą udział w sobotnim Freedom Cover Festivalu, czyli koncercie na pożegnanie lata 2013 w Żukowie oraz Mszy Świętej niedzielnej w parafiach żukowskich.

 

W IV Mistrzostwach Polski KSM w Futsalu wezmą udział także członkowie KSM w Chwaszczynie – część z nich zagra w turnieju, a część już od paru dniu pomaga w przygotowaniu i organizacji zawodów.

 

Mistrzostwa Polski KSM w Futsalu odbywają się od 2009r. w Żukowie, dzięki zaangażowaniu Zarządu KSM AG. Zawody wtenczas wygrali gospodarze, a turniej uświetnił występ zespołu Arka Noego i 2Tm2,3. W kolejnym roku zawody rozszerzono o rywalizację między żeńskimi drużynami. W 2011r. mistrzostwa odbyły się wyjątkowo we Władysławowie. Teraz, w 2013r., zawody ponownie wróciły do Gminy Żukowo, gdzie mają już swoją czwartą edycję.

 

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest m.in. Parafia pw. śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, a patronat honorowy spośród wielu osób objął także proboszcz parafii chwaszczyńskiej – ks. Piotr Gruba.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i do kibicowania Archidiecezji Gdańskiej, w której gra także młodzież z Chwaszczyna.

 

Na specjalnie przygotowanej na potrzeby turnieju stronie internetowej http://www.mpksm.pl/3/rozgrywki znajdziesz aktualne wyniki wszystkich spotkań, gdzie możesz na bieżąco śledzić przebieg mistrzostw.

 

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom życzymy wielu strzelonych bramek, żadnych kontuzji i sukcesów na niwie Mistrzostw Polski KSM w Futsalu. Piłka w grze!

 

Informacje na podstawie: http://www.mpksm.pl/

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.