Interpelacja radnego dotycząca planowanej budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

 

Dnia 13.02.2014 roku odbyła się  XXXV Sesja Rady Powiatu Kartuskiego. W punkcie interpelacje i wolne wnioski radny powiatowy z Chwaszczyna Piotr Fikus zgłosił interpelację dotyczącą planowanej budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta.


W imieniu Przedsiębiorców, Mieszkańców Chwaszczyna i okolic radny złożył pismo do Zarządu Powiatu Kartuskiego o wystąpienie Zarządu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z wnioskami:

 

– zapewnienie połączenia ulicą Gdyńską – Droga Krajowa Nr 20 z Gdynią i wykonania tego połączenia przez GDDKiA.

 

– zapewnienie bezpośredniego wjazdu na węzeł OTM – Chwaszczyno na wysokości przecięcia OMT z Drogą Wojewódzką Nr 218 w Chwaszczynie – (na wysokości Firmy TOYOTA).

 

Obecnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku sprawdza wniosek złożony przez GDDKiA o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Jest to czas, kiedy Gospodarze – (Starosta i Burmistrz) poszczególnych terenów przez które ma ona przebiegać mogą zgłaszać wnioski.

 

Pismo podobnej treści zostało również złożone w dniu 13.02.2014 roku do Burmistrza Gminy Żukowo.

 

Poniżej złożone pisma:

 

pismo-dot-omt-p-fikus-1pismo-dot-omt-p-fikus-2

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.