Kursy językowe za granicą z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wyjeżdżają na nie już nie tylko młodzi ludzie – uczniowie szkół średnich oraz studenci, ale także coraz częściej ludzie w średnim wieku, a nawet emeryci, którzy mają czas na naukę.
Urlop to nie tylko doskonała okazja, by odpocząć, ale coraz częściej także okres, w którym można podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub podszkolić język obcy.
Bez angielskiego coraz trudniej o pracę
Znajomość języka angielskiego jest normą. Bez znajomości języka Szekspira coraz trudniej jest znaleźć pracę i to nie tylko na eksponowanych stanowiska, w których trzeba się porozumiewać z zagranicznymi kontrahentami. Z roku na rok rosną jednak wymagania pracodawców i nawet na stanowiska, które do tej pory kojarzone były z niezbyt dużymi kwalifikacjami zawodowymi, jak na przykład kasjer w supermarkecie, obecnie wymagana jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego, najczęściej właśnie angielskiego. Co prawda nie trzeba się wykazywać się certyfikatami językowymi, ale trzeba umieć się porozumieć przynajmniej w stopniu podstawowym, tak by móc w miarę swobodnie odpowiedzieć klientowi na pytania.
Doskonała znajomość języków jest natomiast, nawet niższego szczebla. jest warunkiem koniecznym, by otrzymać pracę na stanowiskach kierowniczych, nawet niższego szczebla.
Zagraniczne kursy językowe szansą na szybką naukę
Intensywny kurs angielskiego za granicą, to szansa nie tylko na szybką naukę, ale także możliwość poznania kultury tego kraju, obyczajów, kuchni, ale przede wszystkim daje możliwość kontaktu z żywym, mówionym językiem. Osłuchanie się z używanymi na co dzień sformułowaniami i sprawdzenie własnego zasobu słownictwa – wiele osób może być zaskoczone, jak wiele słów znają i rozumieją. To pozwala na przełamanie bariery językowej, którą podświadomie odczuwa większość osób. W końcu to także doskonała okazja, by nauczyć się prawidłowej wymowy i akcentu.
Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę językową?
Szkół językowych, które oferują intensywne kursy, w różnych krajach jest w każdym większym mieście co najmniej kilkanaście. Jeszcze większa jest oferta internetowa. Kursy mają różną intensywność, różnią się także czasem trwania. Naukę można połączyć z wypoczynkiem, na przykład na Malcie. Wybierając kurs trzeba zwrócić uwagę, na wykładających nauczycieli. Zdarza się, że mniejsze szkoły językowe wysyłają na taki kurs kadrę z Polski, zamiast zatrudniać na przykład nauczycieli z Anglii. Każdy kursant przed wyznaczeniem grupy powinien napisać test językowy oraz odbyć rozmowę z metodykiem, który będzie w stanie określić jego znajomość języka, a także oczekiwania. Ważna jest także możliwość zmiany poziomu grupy już w trakcie trwania kursu. Bywa bowiem, że poziom grupy jest zbyt zaawansowany lub odwrotnie, jest zbyt niski i kursant się nudzi, zamiast uczyć się nowych rzeczy i wykorzystać maksymalnie każdy dzień. Metodyk już w trakcie kursu powinien na bieżąco oceniać postępy nauki i w razie jakichkolwiek problemów natychmiast interweniować.{jcomments off}