Integracja i wspólna zabawa podczas Festynu Rodzinnego w Tuchomiu.[foto] [wideo]

 

 

21 czerwca br. w niedzielę przy SP w Tuchomiu odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego w Tuchomiu. Dyrekcja oraz Rada Rodziców serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za pomoc przy zorganizowaniu imprezy, a Jackowi Miąskowskiemu „Dynamic Event” za prowadzenie.

 

W tym roku festyn był prowadzony w innej niż zazwyczaj formule. Postawiono na promocję organizacji oraz firm, które działają na terenie Tuchomia. Prowadzący wymyślał konkurencje związane z działalnością firmy, a sponsorzy fundowali puchar i upominki dla osób biorących udział w zabawach. Humory dopisywały, dlatego zarówno dzieci jak i dorośli chętnie się bawili.

 

Sponsorami imprezy byli:

 

• Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu – konkurs na najlepszą surówkę/sałatkę.

Wszystkie surówki i sałatki oceniało specjalne jury, które przyznało nagrody. Po konkursie można było posmakować każdego specjału. Największym powodzeniem cieszyły sie sałatki owocowe.

 

• Państwo Tomasz i Beata Kostuch – szukanie złota.

Wywrotka żwiru w mgnieniu oka została rozkopana przez zapalonych poszukiwaczy. Najlepsza drużyna wydobyła ponad 70 baryłek złota.

 

• Usługi Hydrauliczne Tadeusz Klawikowski – lanie wody.

Konkurs polegał na przelaniu wody z wiadra do rury, aby jak najszybciej wypchnąć umieszczoną tam piłkę. Oj, widać, że nie brakuje w Tuchomiu osób, które umieją „lać wodę”.

 

• „Zbych-Bud” – przerzucanie opony.

W szranki stanęli najsilniejsi mężczyźni festynu. Panowie musieli w jak najkrótszym czasie przerzucić oponę z jednego miejsca na drugie. Zwycięzcą został Jarosław Grot, a tuż za nim był Tadeusz Klawikowski. Trzecie miejsce zajął Robert Kostuch. Na panów czekały specjalne koszulki i puchar.

 

• Euro-Mega Szerszon – budowanie domów z kartonów.

Zwycięzcy w tej konkurencji zbudowali kościół, ale w dość nietypowym wydaniu, bo było w nim SPA, kawiarnia oraz kino.

 

• Sołtys wsi Tuchom Zbigniew Lidzbarski – bieg z ziemniakami.

Na najszybciej biegających czekały nagrody w postaci worka z ziemniakami.

 

• Sabina Szlahs – „Szczęście oczami dzieci”: konkurs plastyczny.
Dzieci miały narysować, czym według nich jest szczęście. Prace będzie można obejrzeć w szkole. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Kociencka. Na kartce narysowała całą swoją rodzinkę, trzymającą się za ręce. Wg Zosi to właśnie jest szczęście.

 

• Klub Kibica Lechii Gdańsk w Tuchomiu oraz SKS Vigo – rzut podkową.

Na dzieci czekały jeszcze dodatkowe atrakcje: zjeżdżalnia, malowanie twarzy, przejażdżki kucykiem, mała gastronomia, w której skrzętnie uwijały się panie z Rady Rodziców oraz loteria fantowa. Główną nagrodą w loterii był rower, który powędrował do Anny Dunst. W szkole można było obejrzeć wystawę obrazów pani Sabiny Szlahs, o której pisaliśmy na łamach Chwaszczyno.pl.

 

Zabawa była udana, uśmiechy gościły na twarzach i tych małych i tych dużych.

Serdeczne podziękowania dla: Jacka Miąskowskiego „Dynamic Event”, Rady Sołeckiej, Sołtysa, KGW Tuchom, „Zbych-Budu”, Dworku „Oleńka”, „Usług Hydraulicznych T. Klawikowski”, „SKS Vigo”, Klubu Kibica Lechii w Tuchomiu, Euro-Mega Szerszon, „Algidy”, p. T. B. Kostuch, Sklepu Spożywczego „Justynka” oraz p. Wojciecha Schutta.

 

Poniżej film, na którym zwycięzcy przerzucają opony.
Opracowanie i zdjęcia dzięki uprzejmości naszych koleżanek z portalu: Tuchom.net.

 

{module google reklama}

 {gallery}2015/2015-06/festyn-w-tuchomiu{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.