Informacja Sołtysa oraz Rady Sołeckiej w zakresie podziału płyt drogowych na rok 2014

 

 

W dniu 12 maja 2014 roku odbyło się spotkanie Sołtysa i Rady Sołeckiej dotyczące podziału płyt JOMB przydzielonych na nasze sołectwo przez Urząd Gminy Żukowo.

Do momentu podziału płyt, sołtys otrzymał 7 wniosków o ich ułożenie na niżej wymienionych ulicach sołectwa Chwaszczyno :

 

  1. wniosek mieszkańców ul. Słowackiego
  2. wniosek mieszkańców ul. Sambora I
  3. wniosek mieszkańców ul. Sambora I
  4. wniosek mieszkańców ul. Kaszubska Droga i okolicznych ulic
  5. wniosek mieszkańców ul. Żeromskiego
  6. wniosek Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna
  7. oraz nieformalny (ustny) wniosek mieszkańców ulicy Ogrodowej.

 

Do dyspozycji sołectwa na rok 2014 przydzielono 1400 szt. płyt. Zapewne większość mieszkańców Chwaszczyna zdaje sobie sprawę jak wielkie potrzeby w zakresie utwardzenia dróg są w naszej miejscowości. Otrzymywane co roku z gminy płyty stanowią nawet nie kroplę w ocenie potrzeb. Do tej pory staraliśmy się dokładać płyty tam, gdzie mieszkańcy z własnych środków zakupili płyty oraz zakończyć już rozpoczęte utwardzanie ulic. W związku z tym, że potrzeby znacznie przewyższają otrzymywane zasoby, podjęliśmy decyzję o stworzeniu pewnego rodzaju ,,klucza” w sprawie przydziału płyt. Nadrzędną zasadą będzie utwardzanie wyłącznie dróg głównych. Będziemy kontynuować utwardzanie ulic Rewerenda, Kaszubska Droga, Sobiesława I, Mickiewicza (na nieutwardzonych lub zniszczonych odcinkach). Ponad dwa lata temu kiedy rozpoczynaliśmy dyskusje dotyczące kolejnych przedsięwzięć kompleksowej wymiany nawierzchni dróg w centrum Chwaszczyna wspólnie z mieszkańcami podjęliśmy decyzję o nie układaniu płyt na planowanych do realizacji ulicach. W związku z tym, negatywnie został rozpatrzony wniosek utwardzenia płytami ulic Słowackiego i Żeromskiego. Wiele jest takich odcinków, które nigdy nie doczekają się utwardzenia, w związku z tym niecelowe jest tymczasowe utwardzanie odcinków, które już dziś widomo, że doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia. Nie wszyscy będą mieli takie szczęście i w pewne rejony naszej miejscowości ani płyty JOMB a tym bardziej droga  z prawdziwego zdarzenia nie dotrze. W dalszym ciągu jeśli mieszkańcy przeznaczą płyty w drodze darowizny na utwardzenie drogi głównej to zgodnie z dotychczasową zasadą będziemy starać się dokładać płyty z zasobów sołeckich oraz cała ilość płyt zostanie ułożona na koszt gminy. W pozostałych przypadkach przekazane w darowiźnie płyty zostaną ułożone na koszt gminy.

 

W tym roku przydzielone płyty zostały rozdzielone na ulice w ilości:

 

400 sztuk – ul. Kaszubska Droga

400 sztuk – ul. Rewerenda

300 sztuk (oraz 150 sztuk darowizna mieszkańców) – ul. Sambora I . Zostanie ułożonych 100 szt. od strony ulicy Chełmińskiej w kierunku jeziora Wysockiego kontynuacja utwardzonego odcinka drogi oraz 200 sztuk od osiedla ,,Białe Żagle ” w kierunku ulicy Chełmińskiej.

300 sztuk (oraz około 100-200 sztuk starych płyt zdjętych) – ul. Mickiewicza na wysokości żwirowni Borowiec – kontynuacja wymiany najbardziej uszkodzonego odcinka w celu połączenia ulicy Sobiesława I z Mickiewicza.

 

Liczymy na zrozumienie i pozytywną ocenę w zakresie podjętej decyzji.

 

nadesłane: Jolanta Wiercińska & Mirosław Nowak

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.