Inauguracja zapalenia lampek na choince w centrum Chwaszczyna [wideo, foto]

Po raz pierwszy przed tegorocznymi Świętami rozbłysnęła choinka w centrum Chwaszczyna.

Inauguracja zapalenia lampek na choince nastąpiła w piątek 18 grudnia tuż przed 19.00, po mszy św. roratniej. Przybyło wielu mieszkańców Chwaszczyna, w tym dużo dzieci. Uroczystemu zapaleniu światełek przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Gruba.

„Pomysł zrodził się przy okazji remontu obelisku. Miejsce to po wykonanych pracach niewątpliwie zyskało blasku. Zgodnie z przysłowiem „apetyt rośnie w miarę jedzenia” padła propozycja postawienia i udekorowania chwaszczyńskiej choinki.”

– mówi sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska.

Choinka pochodzi od leśniczego z naszego rejonu Jarosława Gadzińskiego. Stojak nieodpłatnie przygotował mieszkaniec Krzysztof Wierciński.

Środki na udekorowanie choinki lampkami zebrała Aleksandra Nosel z rady sołeckiej. Kwestie techniczne i uzgodnienia to zasługa firmy Proj-Jack pana Jacka Andrzejczaka z rejonu Rewerendy. Nadzór ze strony Urzędu Gminy Żukowo objął pan Kazimierz Kwidziński. Działania wspierali radni Jacek Fopke i Mirosław Nowak.

Sołtys Jolanta Wiercińska dziękuje wszystkim zaangażowanym, w szczególności panu Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu, za przychylność do naszych działań.

Choinka rozbłysnęła dzięki:
– Centrum Zdrowia i aktywności KatjaSPA,
– Cyclo Sport Olejniczak Sp. J.,
– ‘Eltom’ Szutenberg Tomasz,
– Pizzeria ‘Pepe’ Chwaszczyno,
– Salon Urody ‘Pure Beauty’ Justyna Młyńska,
– Firma Jurkom Kominki z Chwaszczyna
– Biuro rachunkowe Sukurs
– Notariusz Magdalena Matwiejczyk

 

{unitegallery duze2 catid=7}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.