Inauguracja Pomorskiej Akademii Siatkówki ze szkołą z Chwaszczyna!

 

W dniu 10 kwietnia 2015 r. zainaugurowała oficjalnie swoją działalność Pomorska Akademia Siatkówki S.O.S. w województwie pomorskim. Jedną z niewielu szkół wyróżnionych zaproszeniem do udziału w programie została szkoła z Chwaszczyna!

 

W obecności Waldemara Wspaniałego – członka zarządu PZPS i szefa projektu SOS, Macieja Kowalczuka – przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego, Stanisława Kwiatkowskiego – koordynatora wojewódzkiego SOS, Dyrektorów szkół założycieli: Roberta Zochniaka – ZPGiSP w Chwaszczynie, Mirosławy Żołny – Gimnazjum nr 2 w Żukowie, Jarosława Karnath – dyrektora Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim, Mariusza Mischkowskiego – dyrektora Szkoły Podstawowej w Gnieżdżewie oraz przedstawicieli Politechniki Gdańskiej: Krzysztofa Kaszuba – dyrektora Centrum Sportu Akademickiego PG, Pawła Krawczyka – prezesa Sportowej Politechniki i grona zaproszonych gości został podpisany Akt Inauguracyjny Pomorskiej Akademii SOS.

 

Uroczystość zapoczątkował pokaz przygotowany przez trenera Grzegorza Wróbla (byłego trenera I zespołu Gedania Żukowo), zawodniczki II i I klasy SLO SOS oraz uczennice SP 5 i SP20 z Gdańska. Zajęcia miały na celu zaprezentowanie programu szkolenia „Od Żuczka do Żaka” wprowadzającego elementy siatkówki od początkowych lat nauczania w szkołach podstawowych.

 

Następnie dyrektor OSS Krystyna Turnowiecka przywitała zaproszonych gości i przedstawiła cel uroczystości. Pan Waldemar Wspaniały omówił założenia programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i zaprosił do udziału w programie zaproszonych gości. Dyrektor Robert Zochniak i szkolny koordynator Pani Iwona Wygnał otrzymali koszulki z logo SOS.

Słodkim akcentem był tort w kształcie boiska do siatkówki przygotowany przez p Wandę Wróbel, którym poczęstowani zostali wszyscy goście i uczestniczące w zajęciach zawodniczki. Ostatnim akcentem było wspólne „rodzinne” zdjęcie.

W czasie uroczystości trener Grzegorz Wróbel wyróżnił szkołę w Chwaszczynie za szczególną oprawę i aktywne uczestnictwo wszystkich uczniów w czasie niedawnych zajęć pokazowych przeprowadzonych w naszej szkole w ramach promocji programu SOS. Zajęcia takie odbywały się również w wielu innych szkołach w województwie pomorskim.

Inauguracja Pomorskiej Akademii Siatkówki była szeroko komentowana w audycjach Radia Gdańska oraz w Panoramie w TVP Gdańsk.
Wyrazić należy zadowolenie, że udział w tym programie to kolejny krok do rozwoju uczniów naszej szkoły.

 

 

Pomorska-Akademia-125

 

 36a0-dsc00682

 

pomorska-akademia-111

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.