Inauguracja „Kaszuby Biegają” w Chwaszczynie 12 marca 2016

 

Od pomysłu do realizacji.

Cieszymy się bardzo, że przyszłoroczna edycja „Kaszuby Biegają” zacznie się Chwaszczynie. Sam pomysł zrodził się dwa lata temu i dojrzewał w naszych głowach. Z organizatorem imprezy poznałam się przy okazji spotkań w Baninie w sobotnie poranki biegając pt. „ŻUKOWO BIEGA” i wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat. Ja brałam kilka razy udział w tych imprezach i uważałam, że w Chwaszczynie taki bieg również powinien mieć miejsce. Pomysły były różne, różne daty wchodziły w grę i nazwy biegów już mieliśmy prawie dopięte, ale wciąż to nie było to.

Skoro „Kaszuby Biegają” to czy Chwaszczyno to nie Kaszuby?

Tak, jesteśmy bramą na Kaszuby i właśnie tu należy taki bieg zorganizować i zaczęłam zabiegać o to. Pisaliśmy, dzwoniliśmy, ustalaliśmy ogólny zarys. Mamy datę, chęci do pracy i wspaniałą ekipę do podjęcia działań wspólnie z zespołem „Kaszuby Biegają”.

Nasza ekipa to pani Sołtys, radni i członkowie rady sołeckiej, czyli Sołectwo Chwaszczyno. Mamy też swój team biegowy „CHWASZCZYNO BIEGA”, który liczy niestety na razie tylko czterech członków, ale właśnie przy okazji tego wydarzenia mam nadzieję, że ilość osób się zwiększy.

Od stycznia zorganizujemy zajęcia biegowe w terenie, które patronatem obejmie nasze Sołectwo Chwaszczyno, a partnerem będą Modelscy Sport Klub. Zajęcia będą darmowe i będziemy na razie spotykali się raz w tygodniu, aby się zintegrować i w miarę możliwości spróbujemy się spotykać częściej. Treningi będzie prowadził Przemek Modelski. Już niedługo powstanie strona na Facebooku CHWASZCZYNO BIEGA i tam właśnie będziemy zamieszczać wszelkie informacje ze świata sportu.

 

Wszelkie informacje na ten temat w najbliższym czasie na portalu Chwaszczyno.pl

 

ola nosel kaszuby biegaja

Aleksandra Nosel

Uczestniczka kilku biegów „Kaszuby Biegają”

Rada Sołecka Chwaszczyno

 

kaszuby biegaja z chwaszczyna

 

biegi 1

 

terminarz 2016 kaszuby biegaja

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.