Gra o gminie Żukowo. Szlakiem Woja Żuka

 

 

Właśnie ujrzała światło dzienne gra planszowa Szlakiem Woja Żuka. Uczestnicy gry poruszając się po mapie gminy, wędrują w czasie od 960 roku po dzień dzisiejszy.


Ta gra została stworzona z myślą, aby zainteresować mieszkańców naszej gminy i turystów bogatą historią gminy Żukowo. Zaproponowałem 36 epizodów historycznych, w części legendarnych. Starałem się, aby każda miejscowość naszej gminy miała w tej grze swoje miejsce– mówi Tomasz Fopke, pomysłodawca i autor gry.

W projekcie udział wzięli również: Henryk Stachurski i Mariusz Stopowski z koła ZK-P w Gdańsku- Osowej (koncepcja opisu szlaku) oraz Jarosław Ellwart- wydawnictwo REGION z Gdyni (projekt planszy).

Grę wyprodukowała firma ALEXANDER z Chwaszczyna na zlecenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału w Chwaszczynie, które pozyskało na ten cel dotację m.in. od Burmistrza Gminy Żukowo w roku 2010, 2011 oraz 2013.

Pierwsza promocja gry już w niedzielę, 1 września, podczas IV Festynu Kaszubskiego w Chwaszczynie! Serdecznie zapraszamy i polecamy! Wstęp wolny!

Wstęp do gry Szlakiem Woja Żuka:

Woj Wisław zamyślał był ongi (AD 960), wyruszyć z rozkazu księcia swego – z Gdańska do Chmielna, grodu warownego. Wisław poznać chciał drogi wygody i niewygody, przeto rycerza swego najwierniejszego Żuka wprzódy na tę wyprawę posłał, coby mu rzecz całą objaśnił i przejazdu probę uczynił. Cudowne siodła Żukowi darował, które przenoszenia w miejscu i czasie moc posiadały…

ZKP Chwaszczyno

 

gra21

 

gra22

 

gra23

 

gra24

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.