Gokken znowu w czołówce Polski

W minioną sobotę 5 listopada br. w Pleszewie odbyły się stylowe Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan – młodzików 14-15 lat, kadetów 16-17 lat, juniorów 18-20 lat oraz seniorów od 21 lat, wg przepisów World Shotokan Karate Association.

W zawodach rywalizowało ponad 230 zawodniczek i zawodników z 38 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Patronat nad zawodami sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew oraz Polski Związek Karate.

gokken pleszewo 1

KS Gokken dzięki zdobyciu 3 złotych, 3 srebrnych i 1 brązowego medalu uplasował się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej klubów. Złote medale zdobyli:
• Mariusz Migdalski w kumite indywidualnym seniorów,
• drużyna juniorek w składzie: Sara Elwart, Dominika Groth, Hanna Rykowska oraz Sonia Lidzbarska,
• po emocjonującym meczu drużyna seniorów w składzie: Dominik Korbolewski, Michał Wolak, Paweł Wendt, Filip Wendt, Mariusz Migdalski oraz Klemens Ewald.

gokken pleszewo 2

Srebrne medale zdobyły drużyny juniorów, młodzików oraz seniorek oraz brązowy medal Sara Elwart w kumite indywidualnym juniorek.

Kolejny turniej, który pokazuje, że klub sportowy Gokken jest w czołówce Polskiego karate. Po zawodach do klubu zostały wysłane powołania na zgrupowanie kadry Shotokanu, które odbędzie się w najbliższy weekend. Powołani zostali: Sara Elwart, Filip Wendt oraz Mariusz Migdalski.