Gokken z medalem Mistrzostw Europy

W dniach 7-10 lutego odbyły się kolejne zawody karate 46TH EKF JUNIOR & CADET AND U21 CHAMPIONSHIPS – AALBORG. Nasz klub z ramienia Polskiej Unii Karate reprezentowały Dominika Szatkowska w kategorii kadetek -47kg oraz Sara Elwart -61kg.

Dla Dominiki był to pierwszy start na tak wielkiej imprezie. Swoją pierwszą walkę niestety przegrała wynikiem 0:1.

Sara jako doświadczona seniorka startująca na najważniejszych imprezach na świecie (29. miejsce w rankingu olimpijskim) miała w swojej koronnej kategorii 30 reprezentantek. Pierwszą walkę wygrała 1:0 z ukraińską zawodniczką, byłą Mistrzynią Europy.

gokken luty2019 1

W drugiej rundzie natrafiła na Rosjankę, z którą przegrała 0:1. Rosjanka dostała się do finału, co zagwarantowało Sarze miejsce w pasażu. Trzecią walkę pewnie wygrała z Węgierką 2:1, a w walce o trzecie miejsce pokonała Słowaczkę 7:1. Sara Elwart zdobyła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy!

Trener Patryk Wendt został powołany jako trener kadry narodowej. Medal Sary to historyczne osiągnięcie jej i całego klubu. Liczymy na dalsze sukcesy!