Godzina dla Ziemi. W sobotę o 20.30 wyłącz światło.

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę, 26 marca, setki milionów osób i instytucji na całym świecie ponownie zgaszą światła.

 

 

 

 

Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF to globalna, najbardziej doniosła i wyrazista akcja setek milionów ludzi na świecie dla Ziemi.

 

Rozpoczyna się wielkie odliczanie do Godziny dla Ziemi WWF. Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę 26 marca 2011 roku, setki milionów osób, firm i urzędów na całym świecie ponownie zgaszą światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Przekraczając bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne połączą się podczas globalnej demonstracji ich zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI.

 

Godzina dla Ziemi WWF w roku 2010 była największą woluntarystyczną akcją dla środowiska w historii. Światła zgasły w 128 krajach i w ponad 4,5 tysiącach miast na całym świecie. W ciemnościach pogrążyły się najbardziej rozpoznawalne budynki na całym świecie, w tym: Wieża Eiffela, Pałac Buckingham, most Golden Gate, Opera House w Sydney oraz Pałac Kultury i Nauki. Akcję wsparły gwiazdy światowego formatu, m.in. Edward Norton, Cate Blanchette, Nelly Furtado i Alanis Morisette. W Polsce, wspólnie z WWF aż 60 znanych osób zgasiło światło, wśród nich byli: Dorota Wellman, Paweł Małaszyński, Piotr Najsztub, Wojciech Mann, Grażyna Torbicka, Magdalena Różczka, Hubert Urbański, Reni Jusis, Urszula Dudziak oraz Smolik.

 

Od rozpoczęcia akcji w 2007 roku, kiedy to inicjatywę podjęło jedno miasto – Sydney, do roku 2010, Godzina dla Ziemi WWF urosła do wielkiej globalnej inicjatywy, podczas której setki milionów ludzi z każdego kontynentu łączy się, aby pokazać jak ważne są dla nich losy naszej planety. Zainspirowani historiami tysięcy osób, których Godzina dla Ziemi WWF zmobilizowała do zmiany swoich codziennych zwyczajów i nawyków, WWF zachęca w 2011 roku osoby prywatne, firmy i rządy państw na całym świecie, aby dodali coś do corocznego zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę.

 

Namawiamy, aby podjęli zobowiązanie wobec siebie i wobec naszej planety i w ten sposób pokazali światu, że troszczą się o Ziemię nie tylko podczas Godziny dla Ziemi WWF ale przez cały rok. Możliwości jest wiele, możemy oszczędzać energię poprzez wyłączanie zbędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych w miejscu zamieszkania czy w pracy, możemy oszczędzać wodę poprzez zamianę codziennej kąpieli w wannie na prysznic, możemy przyczynić się do zmniejszania emisji CO2 do atmosfery poprzez wybór roweru zamiast samochodu jako środka transportu w drodze do pracy, możemy po prostu stałe wspierać organizacje ekologiczne w ich działaniach.

 

Hasło tegorocznej kampanii Godziny dla Ziemi WWF brzmi:

Godzina dla Ziemi WWF. Spraw by trwała dłużej.

Sobota, 26 marca, godz. 20:30. Zgaś światło!

 

Pomyśl jak pomagać Ziemi na co dzień.

 

Podczas Godziny dla Ziemi 2011, WWF apeluje do ludzi na całym świecie o:

• Zapisywanie się na stronie wwf.pl

• Symboliczne zgaszenie światła w sobotę, 26 marca o godz. 20.30 (na jedną godzinę);

• Wspólne celebrowanie i manifestowanie z ludźmi na całym świecie swojej troski o planetę;

• Podjęcia zobowiązań dla Ziemi poprzez wprowadzenie zmian w swoich codziennych przyzwyczajeniach, po to, by żyć bardziej ekologiczne przez cały rok;

 

Godzina dla Ziemi WWF rozwijała się w niezwykle szybkim tempie w ciągu ostatnich czterech lat udowadniając, że setki milionów ludzi na całym świecie chce zrobić coś więcej, aby chronić naszą planetę – mówi Magdalena Dul-Komosińska, Dyrektor WWF Polska.

 

Niezależnie od tego czy jest to akcja dzieci w szkole czy działania podejmowane przez prezydenta kraju – ludzie, organizacje i rządy na całym świecie są zapraszane do gaszenia światła podczas Godziny dla Ziemi WWF oraz podejmowania akcji wychodzących poza tą symboliczną godzinę – dodaje Komosińska.

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

źródło: wwf.pl

 


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.