Gmina Żukowo będzie równać drogi najwcześniej za pół miesiąca

Śnieg stopniał, deszcz popadał i jak bumerang powraca temat dziur na drogach, kałuż, błota i braku przejezdności dróg. Jak się dowiedzieliśmy, Gmina Żukowo zajmie się tym tematem najszybciej w połowie marca.

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który jest oburzony stanem ul. Polnej po obecnej aurze. Roztopy śniegu i padający w ostatnim czasie deszcz sprawiły, że ciężko poruszać się tą drogą pieszo.

Oto treść wiadomości:

„Ja rozumiem ze pada ze snieg topnieje ale chyba mozna się jakos zatroszczyć o stan drogi, zwłaszcza takiej drogi która dzieci chodza do szkoły. Przeciez tamtedy nie da sie przejsc, nawet nie staniesz przy przystanku. Dzieci maja czekac w kaluzy na autobus? Ponoc Polna jest w pierwsza do utwardzania bo bus wozi dzieci do szkoły” (pisownia oryginalna).

stan drog chwaszczyno 1

fot. ul. Polna w Chwaszczynie. Po prawej przystanek busa szkolnego / nadesłane

Zapytaliśmy Sołtys Chwaszczyna Jolantę Wiercińską, kiedy gmina Żukowo zadba o stan dróg.

Rozmawiałam w tej sprawie z panem Andrzejem Kuklińskim z Referatu Komunalnego i Infrastruktury Drogowej w Żukowie, który jest odpowiedzialny za stan dróg w naszej gminie. Z uzyskanych informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu Spółka Komunalna wysypie tłuczeń na ulice Sobiesława i Świętobora. – mówi Sołtys

Niestety w kwestii wyrównywania dróg mam gorsze informacje. Jak udało mi się dowiedzieć, z początkiem nowego roku zmieniły się zasady zlecania usług na wyrównywanie dróg. Do końca 2016 roku Spółka Komunalna mogła zlecać te zadania innym przedsiębiorcom, tzn. lokalnie wybierano podwykonawców, którzy w obrębie swojego miejsca zamieszkania wyrównywali koparką drogi na zlecenie gminy. – dodaje Sołtys. – Z początkiem roku w życie weszły przepisy, wg których musi być ogłoszony przetarg na powyższe.

stan drog chwaszczyno 2

fot. ul. Sienkiewicza w Chwaszczynie. Tranzyt dla rodziców przywożących dzieci do szkoły / nadesłane

Spółka Komunalna w Żukowie posiada dwie równiarki i dwie koparki na całą Gminę Żukowo.

Pan Andrzej Kukliński powiedział, że drogi będą równane najwcześniej w połowie marca. Nie może być tak, że będziemy czekać na równanie i utwardzanie dróg pół miesiąca. W piątek będę wyjaśniać tę sprawę z panem burmistrzem. – powiedziała sołtys Chwaszczyna.

 

Dane do kontaktu:
Referat Komunalny i Infrastruktury Drogowej
Drogi, tel.: +48 (58) 685-83-88, +48 (58) 685-83-57, pokój 3
Koordynator p. Andrzej Kukliński.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.