Głosy mieszkańców Banina zdecydowały o przebiegu obwodnicy

{module do-reklamy-intertekst|none}


Są nieoficjalne wyniki głosowania za korektą przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Wariant IA – czerwony będzie najprawdopodobniej wybrany, gdyż niebieska korekta w rejonie Miszewa przebiegu OMT nie zyskała poparcia mieszkańców Banina, choć zdobyła wiele głosów z Miszewa.


Zmianę przebiegu OMT w rejonie Miszewa zaproponowały dwie firmy Hydromega i Ashland. Mieszkańcy dowiedzieli się o niej w styczniu, gdy GDDKiA zaprosiła ich na spotkanie informacyjne.


W wyniku powtórzonego głosowania za wariantem czerwonym IA, rekomendowanym przez GDDKiA oraz projektanta, poznańską firmę Lafrentz Polska, ze wstępnych wyliczeń opowiedziały się 782 osoby.

Zaproponowany przez gdańską firmę Neret wariant niebieski zdobył 220 głosów poparcia.


Jak wcześniej pisaliśmy, wszystkie głosy złożone do urny w Urzędzie Gminy w Żukowie zostały unieważnione przez GDDKiA.

 

Dlaczego ankiety dotyczące OMT zostały unieważnione?


Ankiety będą jeszcze weryfikowane. Firma badań społecznych Millward Brown sprawdzi, czy wszystkie osoby, które je złożyły, miały do tego prawo, czy nie oddały ankiet kilkakrotnie.oprac. na podst. Dziennik Bałtycki

propozycja-korekty-wariantu-1A{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.