Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Chwaszczynie

Ostatniego dnia marca 2017 roku Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie gościł placówki szkół średnich na Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych.

Na kolejną już chwaszczyńską giełdę szkół przybyło ponad 40 reprezentantów z Trójmiasta i Kaszub. W tym roku liczne grono stanowiły placówki techniczne i zawodowe i cieszyły się największym zainteresowaniem targów.

Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych otworzył Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

– W Gminie Żukowo istnieje ponad 6 tys. podmiotów gospodarczych – zaznaczył Burmistrz – Wszystkie te przedsiębiorstwa czekają na wykwalifikowanych pracowników. Jesteście u progu wyboru nowej szkoły, a także nowego systemu szkolnictwa. Pracodawcy naszej gminy czekają na Was, na skorzystanie z Waszej wiedzy i umiejętności – dodał Burmistrz.

gielda szkol chwaszczyno 2017 8

fot. Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski (z lewej) i Dyrektor Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie Pan Robert Zochniak

Kilka słów tytułem wstępu przekazał także Dyrektor ZPGiSP w Chwaszczynie Pan Robert Zochniak.

– Chwaszczyńska szkoła liczy prawie 500 uczniów. Wszyscy z czasem staną przed wyzwaniem wyboru dalszego etapu rozwoju. Gmina Żukowo należy do najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce, w rankingu zajęła czwartą lokatę. Jest to doskonałe miejsce do rozwijania swoich celów zawodowych – podkreślił Dyrektor.

gielda szkol chwaszczyno 2017 52

Mnogość stanowisk sprawiła, że gimnazjaliści z Chwaszczyna mieli w czym wybierać. Największym zainteresowaniem cieszyły się szkoły, które empirycznie przedstawiały swoje oferty kształcenia. Nie brakowało jednak merytorycznych rozmów z nauczycielami, którzy reprezentowali pomorskie placówki i zachęcali do podjęcia nauki na wybranych kierunkach.

Uczniowie mogli zapoznać się ze sposobem pracy odnawialnych źródeł energii…

gielda szkol chwaszczyno 2017 32

…a także uzupełnić wiedzę z zakresu fizyki i automatyki.

gielda szkol chwaszczyno 2017 58

Z reguły reakcje chemiczne są ciężkie do zrozumienia i do opisania, jednak przeprowadzenie reakcji manganianu (VII) potasu z gliceryną (tzw. samozapłon) dla nikogo nie stanowiło problemu.

gielda szkol chwaszczyno 2017 35

Wiedzę z zakresu samoobrony przedstawiali uczniowie z Żukowa…

gielda szkol chwaszczyno 2017 23

…zaś umiejętności rysowania i malowania uczniowie z plastyka.

gielda szkol chwaszczyno 2017 43

Z zakresu geodezji można było przeprowadzić pomiary na niwelatorze…

gielda szkol chwaszczyno 2017 45

… a z zakresu mody skorzystać z usług fryzjerskich.

gielda szkol chwaszczyno 2017 70

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Chwaszczynie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ogromną pracę przy tym przedsięwzięciu wykonują organizatorki: Małgorzata Gorgolewska i Katarzyna Niezgoda – nauczycielki chwaszczyńskiej placówki. To dzięki ich zaangażowaniu piątkowe spotkanie miało tak wielu odbiorców.

gielda szkol chwaszczyno 2017 49

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

{gallery}gielda-szkol-chwaszczyno-2017{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.