Gdyńska karetka pogotowia będzie obsługiwać Chwaszczyno i Tuchom

Od 01.01.2011 roku Zespoły Ratownictwa Medycznego Pogotowia Gdyńskiego będą obsługiwać rejon Chwaszczyna i Tuchomia. W tej bardzo ważnej sprawie dla naszych mieszkańców Radny Piotr Fikus spotkał się w 15.07.2010 z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim Panem Władysławem Sulętą, któremu przedstawił swoje stanowisko poparte opiniami lokalnych Stowarzyszeń i Organizacji w sprawie zmiany rejonizacji działania Zespołów Ratownictwa Medycznego z rejonu kartuskiego na rejon Gdyński.

Radny otrzymał zapewnienie ze taka zmiana nastąpi od 01.01.2011. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który podlega bezpośrednio Wojewodzie jest komórką w gestii której leży ustalanie rejonów działania Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Radny w tej sprawie spotkał się w dniu 22.07.2010 z Wice Prezydentem Miasta Gdyni Panem Markiem Stępą, któremu podlega Gdyńskie Pogotowie. Pan Wice Prezydent pozytywnie wypowiedział i nie widzi żadnych przeszkód w obsłudze Chwaszczyna i Tuchomia przez Karetki Pogotowia Gdyńskiego. Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni Pan Marian Kentner poinformował o możliwości stacjonowania Karetki Pogotowia w okresie letnim w Chwaszczynie. Prawdopodobnie będzie to przy Remizie OSP.

W dniu 18.03.2010 Radny Piotr Fikus spotkał się również z Wojewodą Pomorskim Panem Romanem Zaborowskim. Na ręce Pana Wojewody Radny złożył w tej sprawie pismo wraz z załącznikami :

–         stanowisko Zarządu Koła Platformy Obywatelskiej RP – Chwaszczyno,

–         opinie Rady Sołeckiej – Chwaszczyno,

–         stanowisko Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej – Chwaszczyno,

–         wniosek Stowarzyszenia „SAMORZĄDNOŚĆ” – Chwaszczyno,

–         oświadczenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – oddz. Chwaszczyno,

–         stanowisko Rady Sołeckiej – Tuchom.

W piśmie tym Radny zaproponował zmianę rejonizacji dla Zespołów Ratownictwa Medycznego z rejonu kartuskiego na rejon Gdyński.

Wniosek Radny uzasadniał tym, iż będąc w rejonie gdyńskim skuteczność działań zespołów będzie większa a czas ich realizacji, z racji znacznie mniejszej odległości zdecydowanie krótszy.

Zespoły Ratownictwa Medycznego z rejonu gdyńskiego stacjonują zaledwie 1,5 km od Chwaszczyna, zaś Zespoły Ratownictwa Medycznego z rejonu kartuskiego stacjonują – 12 km – Żukowo i 25 km – Kartuzy.

Pan Wojewoda stwierdził, że zmiana rejonizacji jest zasadna i właściwa, gdyż najważniejsze jest życie, zdrowie i czas niesienia pomocy medycznej.

Inicjatywa Radnego pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Koła Platformy Obywatelskiej RP – Chwaszczyno i wsparta w/w stanowiskami Stowarzyszeń i Organizacji działających na terenie Chwaszczyna i Tuchomia zaowocowała sukcesem dla dobra naszych Mieszkańców. „ŻYCIE JEST NAJWAŻNIEJSZE”.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.