Furby: Zabawka inna niż wszystkie

Autor: nadesłane

Czy istnieje idealna zabawka dla dziecka? Oczywiście, że tak. Aby się nią stała, musi z jednej strony dawać mnóstwo radości, z drugiej zaś rozwijać malca. Dlatego też klasyczny pluszak nie zawsze jest najlepszym wyborem na kreatywne spędzenie czasu. Obecnie najmłodsi gustują przede wszystkim w produktach o szczególnych cechach. Nowoczesna zabawka interaktywna nie tylko oferuje mnóstwo zabawy, ale i staje się narzędziem nauki. Za sprawą swojej funkcjonalności, a także dzięki zaawansowanym algorytmom uczenia, odgrywa znaczącą rolę w rozwoju małego człowieka. Zabawką, która z pewnością dostarczy mnóstwo radości i stanie się czymś więcej, aniżeli maskotką dziecka jest Furby. Czym są Furby i dlaczego warto podarować je dziecku w prezencie?

Furby zdolne maskotki? Czym się charakteryzuje zabawka?

Furby to niezwykła zabawka. Zrewolucjonizowała rynek maskotek już w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to pojawiła się po raz pierwszy na rynku. Puszyste stworzenia przynoszą najmłodszym mnóstwo radości. W odróżnieniu od klasycznych pluszaków, Furby potrafi nawiązać kontakt z dzieckiem. Dzięki zaawansowanej technologii, buduje interakcję i pozwala rozpocząć niezwykłą zabawę, która w zależności od nastroju stworka, może mieć różny przebieg. Elektronika umożliwia dziecku poznać czarujące ruchy taneczne pluszaka. Natomiast za sprawą czujników, maskotka reaguje na dotyk, głaskanie czy ciągnięcie za ogon. Poza tym zabawka Furby skrywa funkcje dynamiczne. Potrafi bowiem poruszać uszami, świecić oczami, a nawet w odpowiedzi na zachowanie dziecka, wydawać stosowne dźwięki. Ciekawą reakcję przytulanki można zaobserwować w interakcji z innymi maskotkami. W tym celu wystarczy połączyć dwóch przyjaciół Furby.

Na czym polega fenomen Furby?

Na rynku dostępnych jest kilka odsłon zabawki. Świat pluszaka Furby jest kolorowy jak on sam. To jak ważną rolę odgrywa w życiu najmłodszych, doceniają nie tylko rodzice, ale i terapeuci oraz psychologowie. Opiekując się maskotką, dziecko nabywa nowych umiejętności. Ma możliwość wyrażania swoich emocji oraz doświadcza być może nawet po raz pierwszy w życiu, tego czym jest przyjaźń. Taka zabawka interaktywna uruchamia zmysły, uczy słuchać, a także daje możliwość przyswajania nowych fraz.

Zabawka Furby: więcej niż pluszak

Jedną z największych zalet Furby jest wielofunkcyjność. Zabawka nie tylko przynosi radość, ale i rozwija różnorodne sfery poznawcze dziecka. Uczy najmłodszych samodzielności i zasad opieki nad drugą osobą. Daje przykład tego jak korzystać ze zmysłów i prawidłowo wyrażać swoje emocje. W wielu przypadkach może być także skutecznym narzędziem neutralizującym napięcie nerwowe. Zajmowanie się Furby w tym np. czesanie jej sierści, może odprężać, relaksować oraz poprawiać nastrój.

Pluszowy stworek Furby to zdecydowanie więcej aniżeli klasyczny pluszak. Maskotka podarowana dziecku z czasem staje się jego przyjacielem. Uczy najmłodszych odpowiedzialności, wzbudza w nich empatię i wyjątkowe zdolności poznawcze. Zabawka interaktywna, to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Pozwala mu doświadczać nowych emocji, łącząc świetną zabawę z rozwojem osobowości.

Źródło: Materiał zewnętrzny

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.