Fundusz sołecki – ponad 226 tys. zł dla Chwaszczyna do podziału na przedsięwzięcia na 2021 rok

Autor: Rada Sołecka Chwaszczyno

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, iż wysokość środków stanowiących fundusz sołecki dla sołectwa Chwaszczyno na 2021 rok wynosi 226 189,32 zł.

Warunkiem wykorzystania przypadających sołectwu środków jest złożenie przez sołtysa Burmistrzowi Gminy Żukowo, w terminie do 30 września 2019r. wniosku uchwalonego przez zebranie wiejskie, zawierającego wskazanie przedsięwzięć przewidzianych do realizacji.

Pismo Burmistrza Gminy  Żukowo informujące o przyznanej kwocie funduszu:
http://rada.chwaszczyno.pl/katalog-pism/download/3-pisma-otrzymane/232-wysokosc-srodkow-funduszu-soleckiego-dla-solectwa-chwaszczyno-na-2021-rok

Przykładowe zadania możliwe do realizacji z funduszu sołeckiego wraz z orientacyjnym kosztem realizacji:
http://rada.chwaszczyno.pl/katalog-pism/download/10-komunikaty/218-szcunkowe-koszty-realizacji-przykladowych-zadan-finansowanych-ze-srodkow-funduszu-soleckiego-2

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia w składanych wnioskach błędów, które mogłyby spowodować konieczność odrzucenia wniosku, proponuje się, aby w miarę możliwości konsultować z merytorycznymi pracownikami UG Żukowo zakres i wartość planowanych przedsięwzięć – przed poddaniem propozycji pod głosowanie mieszkańców sołectwa. Środki przeznaczone na przedsięwzięcia powinny uwzględniać wszystkie koszty, w tym np. przygotowanie niezbędnej dokumentacji, nadzór budowlany. Należy również  precyzyjnie określić zakres przedsięwzięć tak, aby możliwe było ustalenie, czy prawidłowo oszacowano koszty oraz zwrócić uwagę na prawidłowe sformułowanie uzasadnienia wniosku.

Aby zgłosić przedsięwzięcie do wspólnego wniosku sołtysa i rady sołeckiej należy do dnia 19 sierpnia na adres e-mail soltys@chwaszczyno.org przesłać nazwę zadania wraz z uzasadnieniem oraz listę min. 15 mieszkańców Chwaszczyna, którzy popierają zgłoszone przedsięwzięcie.

Najbliższe posiedzenie rady sołeckiej odbędzie się w środę 12 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie, przy ul. Żeromskiego 9, na którym zostaną przedyskutowane propozycje sołeckie do funduszu sołeckiego na rok 2021 r.

Kolejne posiedzenie odbędzie się w czwartek 20 sierpnia 2020r. o godz. 19.00 w Strefie Kultury. Tematem spotkania będzie omówienie propozycji wspólnego wniosku przedstawicieli sołectwa o podział funduszu sołeckiego na rok 2021. Zapraszamy organizacje, wszystkich wnioskodawców, przedstawicieli grup mieszkańców którzy złożyli wnioski oraz osoby zainteresowane do udziału w dyskusji na temat podziału środków.

Zebranie wiejskie dotyczące podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2021 odbędzie się w czwartek 27 sierpnia 2020 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie, przy ul. Mickiewicza 16.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.