Fundusz sołecki dla sołectwa Chwaszczyno na 2022 rok

Autor: Aleksandra Nosel Sołtys sołectwa Chwaszczyno

Burmistrz Gminy Żukow informuje, iż wysokość środków stanowiących fundusz sołecki dla sołectwa Chwaszczyno na 2021 rok wynosi 251 214,23 zł.

Warunkiem wykorzystania przypadających sołectwu środków jest złożenie przez sołtysa Burmistrzowi Gminy Żukowo, w terminie do 30 września 2021r. wniosku uchwalonego przez zebranie wiejskie, zawierającego wskazanie przedsięwzięć przewidzianych do realizacji.

Pismo Burmistrza Gminy  Żukowo informujące o przyznanej kwocie funduszu:
http://rada.chwaszczyno.pl/katalog-pism/summary/3-pisma-otrzymane/238-informacja-burmistrza-gminy-zukowo-o-wysokosci-srodkow-funduszu-soleckiego-dla-solectwa-chwaszczyno-na-2022-rok

Przykładowe zadania możliwe do realizacji z funduszu sołeckiego wraz z orientacyjnym kosztem realizacji:
http://rada.chwaszczyno.pl/katalog-pism/summary/8-wnioski/240-przykladowe-zadania-mozliwe-do-realizacji-w-ramach-funduszu-soleckiego-wraz-z-szacunkowym-kosztem-ich-realizacji-na-rok-2022

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia w składanych wnioskach błędów, które mogłyby spowodować konieczność odrzucenia wniosku, proponuje się, aby w miarę możliwości konsultować z merytorycznymi pracownikami UG Żukowo zakres i wartość planowanych przedsięwzięć – przed poddaniem propozycji pod głosowanie mieszkańców sołectwa. Środki przeznaczone na przedsięwzięcia powinny uwzględniać wszystkie koszty, w tym np. przygotowanie niezbędnej dokumentacji, nadzór budowlany. Należy również  precyzyjnie określić zakres przedsięwzięć tak, aby możliwe było ustalenie, czy prawidłowo oszacowano koszty oraz zwrócić uwagę na prawidłowe sformułowanie uzasadnienia wniosku.

Aby zgłosić przedsięwzięcie do wspólnego wniosku sołtysa i rady sołeckiej należy do dnia 23 sierpnia na adres e-mail soltyschwaszczyno@gmail.com przesłać nazwę zadania wraz z uzasadnieniem oraz listę min. 15 mieszkańców Chwaszczyna, którzy popierają zgłoszone przedsięwzięcie.

Najbliższe posiedzenie rady sołeckiej odbędzie się we wtorek 24 sierpnia 2020 r. o godz. 20.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie, przy ul. Żeromskiego 9, na którym zostaną przedyskutowane propozycje do funduszu sołeckiego na rok 2022 r. Zapraszamy organizacje, wszystkich wnioskodawców, przedstawicieli grup mieszkańców którzy złożyli wnioski oraz osoby zainteresowane do udziału w dyskusji na temat podziału środków.

Zebranie wiejskie dotyczące podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2022 odbędzie się w piątek 10 września 2021 r. o godz. 18.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie, przy ul. Żeromskiego 9.

Aleksandra Nosel
Sołtys sołectwa Chwaszczyno

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.