Fotoradar w Tuchomiu znów działa

 

Wydawać by się mogło, że dymisja ministra finansów Rostowskiego pociągnęła za sobą likwidację masztu fotoradaru w Tuchomiu. Przez wielu nazywanego maszynką do robienia pieniędzy – ponieważ w tym miejscu fotoradar nie zwiększa bezpieczeństwa, a wręcz jest ustawiony po to, aby łupić kierowców. Najbliższe przejście dla pieszych znajduje się 200 m od fotoradaru.

 

Dla kierowców jadących od Chwaszczyna, którzy nie zauważą znaku informacyjnego D-51 (automatyczna kontrola prędkości) fotoradar ukryty jest za znakiem D-1 droga z pierwszeństwem przejazdu. Czy powinno się „chować” fotoradary za „krzakami”, bądź znakami drogowymi? Jadąc po raz pierwszy tą drogą nie trudno o pamiątkowe zdjęcie.

 

Od osób montujących maszt po jego naprawie dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej któryś z kierowców, który otrzymał mandat za przekroczenie prędkości w tym miejscu, próbował zniszczyć urządzenie. Ponad dwa tygodnie maszt był zdemontowany, a teraz wrócił na swoje miejsce i dalej nęka kierujących.

 

Lokalizacja masztu budzi wiele wątpliwości nawet wśród mieszkańców Tuchomia, którzy wnioskowali o radar, ale w innym miejscu. Maszt ten powinien stać od strony Żukowa, przy wjeździe w obszar zabudowany Tuchomia. Wówczas zwiększał by bezpieczeństwo na pobliskim skrzyżowaniu drogi powiatowej (ul. Długa) i gminnej (ul. Spacerowa) oraz DK 20 (ul. Gdyńska) i znajdującego się tuż przy nim przejścia dla pieszych. Tylko, że wówczas fotoradar by… nie zarabiał na siebie (byłby zbyt dobrze widoczny).

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2013/2013-07/fotoradar{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.