Fotografia produktowa w sklepach internetowych

Autor: nadesłane

Fotografia produktowa w sklepach internetowych

Serwisy aukcyjne coraz częściej oczekują, że wystawione przez nas produkty będą sfotografowane na idealnie białym tle. Jednak nadal musimy zachować atrakcyjność sprzedawanych przez nas przedmiotów, aby przyciągnąć klienta. Zdjęcia na białym tle to tak zwane packshoty. Fotografowany produkt znajduje się na środku kadru i musi odwzorowywać rzeczywisty wygląd tak, aby nie wprowadzać klienta w błąd. Jak wykonać takie zdjęcia?

Czy konieczna jest inwestycja w studio fotograficzne?

Packshoty to zdjęcia produktowe na jednolicie białym tle, na którym produkt wygląda naturalnie i wiernie oddaje rzeczywiste kolory. Fotografią produktową powinien zainteresować się każdy, to prowadzi sklep internetowy, portal aukcyjny czy marketplace. Czyli wszędzie tam, gdzie chcemy pokazać nasz produkt.

Oczywiście inwestycja w studio fotograficzne nie jest konieczna, ale opłacalna. Dlaczego? Aby wyróżnić nasz sklep i produkt na tle konkurencji. Dobrej jakości zdjęcia przyciągną klientów, szczególnie wtedy, kiedy w sklepie internetowym sprzedajemy te same przedmioty, co konkurencja.

Zdjęcia wykonane w profesjonalnym studio fotograficznym, są bardzo wysokiej rozdzielczości i zawierają dużo szczegółów. Fotografia produktowa powinna odwzorowywać idealnie rzeczywiste barwy przedmiotu. Dzięki kalibracji kolorów i wzornikowi barw jest to możliwe. Fotograf produktowy po wykonaniu zdjęć poddaje je obróbce graficznej.

Niezależnie, czy potrzebujesz zdjęć małych, dużych, czy przezroczystych przedmiotów, doświadczone studio poradzi sobie z każdym produktem. Można je wykonać w studio w Gdańsku lub zamówić mobilne studio do swojego domu czy firmy.

Czego potrzebuję do stworzenia fotografii produktowych?

Jeśli chciałbyś wykonać zdjęcia swoich produktów w domu, to musisz wybrać odpowiednie światło. Będziesz potrzebować żarówek, oprawek, parasolki i statywu. Oczywiście nie może zabraknąć tła, np. białej ściany, namiotu bezcieniowego i blendy.

Domowe sposoby na zdjęcia w zakresie fotografii produktowej nie są proste. Lampy błyskowe aparatu zostawiają cienie. Bardzo trudno odwzorować realne kolory fotografowanych przedmiotów. Jeśli masz do wykonania kilka zdjęć drobnych produktów, to może się udać. Kiedy prowadzisz sklep internetowy na większą skalę, rozsądniej będzie wykonać takie zdjęcia w studio fotograficznym.

Fotograf produktowy zadba o każdy szczegół, ty dostarczysz lub przygotujesz produkty. Na sesji fotograficznej można wykonać packshoty wielu produktów. Fotografia odzieży, biżuterii, akcesoriów, zabawek, narzędzi czy produktów ze szkła. W sesji zdjęciowej mogą wziąć udział nawet szklane, lustrzane, metalowe czy chromowane produkty.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.