Finisaż wystaw Sabiny Szlahs i Aleksandry Mazurkiewicz-Tiesler

19 kwietnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się finisaż wystaw Sabiny Szlahs z Nowego Tuchomia i Aleksandry Mazurkiewicz-Tiesler z Wejherowa. Wydarzenie uświetnił chór „Strzelenka” z Tuchomia.

Ostatni dzień wernisażu otworzył dyrektor MPiMK-P w Wejherowie Tomasz Fopke, który przywitał przybyłych gości i krótko przedstawił temat spotkania.

Rozpoczęła „Strzelenka” z Tuchomia, która już od kilku lat towarzyszy Sabinie Szlahs podczas jej wystaw. Chórzyści przygotowali 20-minutowy repertuar znanych i popularnych piosenek kaszubskich w różnych układach.

finisaz strzelenka wejherowo 6

fot. Chór Strzelenka podczas programu kaszubskich piosenek / chór Strzelenka

Następnie opis swoich dokonań i pracę artystyczną omówiła Aleksandra Mazurkiewicz-Tiesler. Swoje umiejętności i pasje przekłada na grafikę warsztatową i metaloplastykę. Tak jak to ma w zwyczaju, przygotowała również prezenty dla przybyłych gości – loterię – na którą przeznaczyła sześć swoich dzieł.

finisaz strzelenka wejherowo 12

fot. Członkini Strzelenki Jadwiga Klawikowska z autorką Aleksandrą Mazurkiewicz-Tiesler / chór Strzelenka

O obrazach malowanych na płótnie mówiła z kolei Sabina Szlahs. Na wstępie opowiedziała o tym, jak połknęła bakcyla do tej techniki i rozwijała ją pod okiem profesjonalistów. Potem przedstawiła kilka fragmentów tworzonej przez siebie liryki, która pozwala jej w kilkunastu frazach zapisać swoje uczucia do świata.

finisaz strzelenka wejherowo 4

fot. Członkinie Strzelenki z malarką Sabiną Szlahs / chór Strzelenka

Po krótkich autoprezentacjach i podziękowaniach goście mogli zobaczyć przygotowane wystawy autorek. Część dzieł można było nabyć. Była też możliwość wpisania się do pamiątkowych ksiąg.

finisaz tytul

fot. Konspekty wystaw autorek finisażu / Muzeum w Wejherowie

Na koniec wszystkich uczestników finisażu autorek z Wejherowa i Nowego Tuchomia ugoszczono gości tradycyjnymi kawą, herbatą i smacznym kuchem.

finisaz strzelenka wejherowo 7

fot. Poczęstunek dla przybyłych gości / chór Strzelenka

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.