Finał Wojewódzkiej Gimnazjady na nowym boisku

W dniu 14 czerwca 2016 r. na boisku do siatkówki plażowej przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie został rozegrany Finał Wojewódzki XVII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Siatkówce plażowej dziewcząt.

Do zawodów zostały zakwalifikowane cztery pary z gimnazjum: w Cewicach, Pelplinie, Starogardzie Gdańskim oraz gospodynie z Chwaszczyna. Drużyny grały systemem „każdy z każdym” – jednego seta do 21 pkt.

final gimnazjada 8

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / Mecz UKS „Wilki” Chwaszczyno

Najlepszą parą okazała się Klaudia Dusowska i Julietta Potasznik ze Starogardu Gdańskiego, wygrywając pewnie wszystkie swoje pojedynki.

13

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / Zwyciężczynie wojewódzkich finałów

Nasza para wygrała jeden mecz, co pozwoliło uplasować się na 3 miejscu: Patrycja Lidzbarska, Julia Kieżel, trener Katarzyna Przeperska.

final gimnazjada 4

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / Reprezentantki UKS „Wilki” Chwaszczyno

Klasyfikacja Końcowa:
1 miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim,
2 miejsce – Gimnazjum w Cewicach,
3 miejsce – Gimnazjum w Chwaszczynie,
4 miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie.

final gimnazjada 5

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / Zawodniczki wojewódzkich finałów

Głównym organizatorem Igrzysk był Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, a współorganizatorem Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie.

 

nadesłane: Emilia Czerniawska

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.