Finał kursu języka kaszubskiego

W dniu 1 grudnia 2015 r. odbyły się ostatnie zajęcia edukacyjne kursu języka kaszubskiego, organizatorem którego było chwaszczyńskie Koło Gospodyń Wiejskich.

Kurs prowadził Tomasz Fopke – wykładowca i nauczyciel języka kaszubskiego.

W zajęciach wzięło udział 27 osób /członkowie KGW Chwaszczyno, zespołu KASZUBKI, chóru STRZELENKA oraz ZKP O/Chwaszczyno/.

Wszyscy uczestnicy kursu, przez cały czas trwania zajęć, z uwagą wsłuchiwali się w prowadzącego wykłady p.Tomasza, gdyż język kaszubski – z pozoru łatwy – jest językiem dość zawiłym.

Jednak dzięki zdolnościom pedagogicznym p. Tomka udało nam się w znacznym stopniu przyswoić zasady pisowni oraz poprawić umiejętności czytania i wymowy /nasze postępy i stopień opanowania materiału sprawdzane były przez p. Tomasza w serwowanych nam dyktandach i tekstach do czytania/.

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali potwierdzające udział w zajęciach indeksy.

Nasze spotkania zakończyliśmy śpiewem kaszubskich kolęd oraz delektowaniem się aromatyczną kawą i smakowitymi słodkościami przygotowanymi przez uczestniczki kursu.

Być może nie był to ostatni organizowany przez chwaszczyńskie koło kurs języka kaszubskiego, gdyż zakres materiału stanowiącego program zajęć obejmował jedynie jego podstawy.

O organizacji kolejnej edycji z pewnością Państwa poinformujemy.

 

KGW Chwaszczyno
Danuta Jastrzębska

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.