Filologia angielska i germańska z kaszubistyką w Kartuzach

  {module do-reklamy-intertekst|none}

 Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (założona w roku 1993), której Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny znajduje się m.in. w Kartuzach, od roku akademickiego 2011/2012 proponuje studentom dwie nowe specjalizacje: w ramach specjalności filologia angielska umożliwia wybór specjalności filologia angielska z kaszubistyką, a w ramach filologii germańskiej można studiować filologię germańską z kaszubistyką.

 

 Program kształcenia na specjalności filologia angielska z kaszubistyką daje absolwentowi szczególne kwalifikacje w zakresie wykształcenia ogólno-humanistycznego, jak i zawodowego. Jako filolog – anglista posiada profesjonalną, znajomość języka angielskiego, kompetentnie porozumiewa się w tym języku, potrafi tłumaczyć z języka angielskiego teksty ogólne oraz dysponuje wiedzą o języku, literaturze i kulturze angielskiego obszaru językowego. Jednocześnie, absolwent filologii angielskiej z kaszubistyką potrafi komunikować się w języku kaszubskim oraz posiada wiedzę o tym języku etnicznym, jego literaturze i specyfice kulturowej. Ponad to, absolwent nabywa podstawowe umiejętności w zakresie dydaktyki języka kaszubskiego.

 

więcej: http://www.ahe.lodz.pl/kartuzy

{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.