Festyn Zdrowotny – „Biała Sobota” w Chwaszczynie

 

 Aktualizacja (08.08.2015) – dodatkowa oferta stomatologa oraz pokaz wozu, sprzętu ratowniczego i edukacja ratownicza prowadzona przez OSP Chwaszczyno.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie organizuje dla mieszkańców Chwaszczyna, Tuchomia i okolic „BIAŁĄ SOBOTĘ”, która odbędzie się w Ośrodku Zdrowia w Chwaszczynie w dniu 13 czerwca 2015, w godzinach 9.00-12.00.


Pragniemy zwrócić uwagę mieszkańców na dbałość o własne zdrowie i działania profilaktyczne.

 

Oferujemy na ten dzień:

 

  • – badania ciśnienia tętniczego,
  • – pomiary poziomu glukozy w surowicy,
  • – badania wydolności płuc
  • – badania widzenia barw

 

Wszyscy boją się zawału serca i udaru mózgu, ale Polacy wciąż nie kontrolują sobie ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie jest główną przyczyną obu chorób. Wysokie ciśnienie można łatwo wykryć i skutecznie leczyć! Zmierzyć ciśnienie można nie tylko na festynie zdrowotnym, ale zawsze- w każdym naszym gabinecie zabiegowym w godzinach jego pracy.

 

Cukrzyca jest coraz częstsza, warto sprawdzić swój poziom cukru, najlepiej na czczo, ale można i po śniadaniu….

  

   Przewlekły kaszel, utrudniony, lub świszczący oddech mogą sugerować astmę, Lu b przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Sprzyja im palenie tytoniu czynne i bierne- czyli przebywanie w towarzystwie palacza. Warto orientacyjnie zbadać wydolność układu oddechowego.

 

Zaburzenie widzenia barw może występować u 8% mężczyzn i 0,5% kobiet.

 

Dodatkowo wykonamy w tym dniu darmowe badania na zapisy:

 

  • konsultacje dermatologiczne polegające na określeniu typu skóry i badaniu znamion barwnikowych – przed latem
  • badania słuchu (audiometrię)

 

Zapisy na te dwa badania będą możliwe osobiście lub telefonicznie (58/552-80-80), lub w rejestracji w Chwaszczynie od dnia 5 czerwca 2015.

 

Dermatolodzy przypominają, że ze względu na jasną karnację ok. 70 % Polaków należy do grupy ryzyka zachorowania na czerniaka. Nie powinni się oni opalać ani korzystać z solariów. Należy mieć świadomość, że czerniak jest nowotworem złośliwym skóry, który powstaje w obrębie znamion barwnikowych. Wcześnie wykryty jest w pełni wyleczalny. Dlatego istotną rolę w profilaktyce czerniaka odgrywa obserwacja i kontrola znamion oraz właściwa ochrona skóry przed słońcem.

 

Badania audiometryczne są przeznaczone dla osób odczuwających pogorszenie słuchu, przebywających w hałasie, lub korzystających często ze słuchawek. Wyniki badań młodzieży dowodzą, że częste korzystanie ze słuchawek powoduje wzrost ryzyka niedosłuchu.

 

Wśród odwiedzających nas mieszkańców wylosowane zostaną zestawy badań laboratoryjnych ufundowane przez SPZOZ w Żukowie

 

Białej sobocie towarzyszyć będzie prezentacja ambulansu.

 

Aktualizacja:

 

Miło nam Państwu przekazać, że w „Białej sobocie” w Ośrodku Zdrowia w Chwaszczynie będą nam towarzyszyć:

– Indywidualna praktyka stomatologiczna Pani Doktor Iwony Kowalskiej. Pani Doktor będzie miała otwarty gabinet stomatologiczny, będzie można zgłosić się z dzieckiem na przegląd stanu uzębienia i stosowną edukację.
Rejestracja pod nr tel Gabinetu Stomatologicznego: 502-056-288

 

– Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie. Na sąsiadującym z nami parkingu strażackim odbędzie się pokaz wozu, sprzętu ratowniczego i edukacja ratownicza.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!

 

nadesłane: Joanna Komorowska

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.