Expresskaszubski.pl:Władze Żukowa niezadowolone z „czerwonego” wariantu

{module do-reklamy-intertekst|none}Wariant Obwodnicy Metropolitalnej wskazany przez projektantów nie rozwiązuje problemów Chwaszczyna, będziemy zabiegali o przesunięcie drogi na zachód – mówi Jerzy Żurawicz, burmistrz gminy Żukowo. Szef żukowskiego samorządu liczy, że kolejne konsultacje w sprawie przebiegu trasy pozwolą jeszcze wprowadzić korektę do jej przebiegu.

 

Pisaliśmy już, że projektanci rekomendują do realizacji wariant Ia Obwodnicy Metropolitalnej oznaczony na mapie kolorem czerwonym, według którego trasa miałaby przebiegać po stronie wschodniej Żukowa, a w Chwaszczynie miałby powstać duży węzeł komunikacyjny. Między innymi to nie podoba się władzom Żukowa.

 

– Myślę, że ten wariant wybrany został jako najbardziej optymalny. Jednak my jesteśmy nadal niezadowoleni z tej propozycji, ponieważ nie rozwiązuje ona sprawy Chwaszczyna – mówi Jerzy Żurawicz, burmistrz Żukowa. – Przesunięcie drogi na zachód o dwa kilometry rozwiązałoby problem dzielenia Chwaszczyna na dwie części. Ale jakoś nikt nie chce tego zrozumieć.

 

Burmistrz Żukowa zamierza zabiegać jeszcze o korektę przebiegu planowanej trasy.

 

– Zapowiedziano, że jeszcze będą konsultacje z burmistrzami i wójtami gmin, przez które droga ma przebiegać, więc będziemy dalej bronić stanowiska, by przesunąć obwodnicę z okolic Chwaszczyna w kierunku Dobrzewina. Po drugie chciałbym żeby niektóre rezerwy, które były w korytarzu metropolitalnym bardziej wykorzystać, bo one są niezabudowane – mówi Jerzy Żurawicz. – Chodzi o to, by poprowadzić obwodnicę terenami jak najmniej zurbanizowanymi.

 

Obwodnica Metropolitalna ma połączyć Chwaszczyno z południową obwodnicą Gdańska. Ma to być droga ekspresowa dwujezdniowa.

 

 

autor: Wojciech Drewka
źródło: expresskaszubski.pl{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.