Energa ostrzega przed fałszywymi mailami o nadpłacie

{module do-reklamy-intertekst|none}


Energa informuje, że nie rozsyła do klientów e-maili o nadpłacie za energię elektryczną. Nadawca informacji podszywając się pod pracownika spółki prawdopodobnie próbuje wyłudzić dane osobowe lub rozesłać wirusy komputerowe.


Nadawca maila zatytułowanego „Nadpłata za Miesiąc Październik” nie jest i nigdy nie był pracownikiem Energi, a podane przez niego stanowisko doradcy finansowego nie istnieje. Załączona przez niego faktura za energię oraz inne informacje nie pochodzą od Grupy Energa.

 

– Dotarły do nas głosy klientów, którzy na prywatne bądź służbowe skrzynki mailowe otrzymali wiadomości z informacją o tym, iż na ich saldzie rachunku za prąd figuruje nadpłata w określonej wysokości. W wiadomości zawarte były dane kontaktowe do „jakiegoś” doradcy finansowego Energi, który prosi o kontakt telefoniczny w celu udostępnienia danych do dokonania przelewu bądź przekazu pieniężnego – informuje Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Grupy Energa.

 

Adresy mailowe, z których zostały wysłane te wiadomości, pochodzą z różnych ogólnodostępnych serwerów pocztowych, jednak stwarzają pozory maili nadawanych przez spółkę, ponieważ w nazwie pojawia się słowo „Energa”, dopiero po wnikliwej obserwacji adres budzi podejrzenia. Władze spółki zawiadomiły już prokuraturę.

 

– Energa nigdy nie prowadziła tego typu akcji mailingowych do klientów w celu informowania o ich stanie salda. Nasi klienci mogą sprawdzać stan swojego konta na platformie elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Zalecamy ostrożność przy przekazywaniu jakichkolwiek danych personalnych przez telefon bądź e-mail. Prosimy o uważną weryfikację każdej korespondencji, a w przypadku wątpliwości – o kontakt z naszymi konsultantami w telefonicznym Biurze Obsługi Klient pod numerem 801 555 500– tłumaczy Beata Ostrowska.

 

W przypadku otrzymania podejrzanego maila najlepiej jest:

  • – nie otwierać załącznika,
  • – usunąć e-mail,
  • – używać programu antywirusowego.

 

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.