Dziś Wielkanocna Msza Święta Kaszubska

Kontynuując cykl comiesięcznych Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie, dzisiaj o godz. 15:00 o oprawę muzyczną zadba chór „Strzelenka” z Tuchomia. Członkowie chóru przygotują także elementy Liturgii Słowa. Wieczorem z tym samym repertuarem „Strzelenka” uświetni Eucharystię w sąsiedniej parafii pw. św. Polikarpa w Gdańsku-Osowej.

Chór „Strzelenka” przygotował repertuar pieśni wielkanocnych w nawiązaniu do okresu liturgicznego. Chórzyści wykonają: „ZWÒNË BIJĄ” (sł.: Eugeniusz Pryczkowski, muz.: Wacław Kirkowski), „CHÒC NAD RENÔ (sł. i muz.: Karol Krefta, tłum. na kaszb.: Tomasz Fopke), „ZMARTWËCHWSTÔŁ PÓN” (sł.: Kazimierz Jastrzębski, muz.: Tomasz Fopke), „CHWAŁA PANU” (sł. i muz.: Tomasz Fopke), „NA TWÒJE ZMARTWËCHWSTANIÉ” (sł.: Jerzy Stachurski, muz.: Wacław Kirkowski) oraz części stałe Mszy Świętej.

Na chwaszczyńskiej Eucharystii Kaszubskiej, oprócz pieśni i czytań, w języku kaszubskim odprawiane są wybrane elementy liturgii. Pomocą do wspólnego uczestnictwa we Mszy Świętej są specjalnie przygotowane do tego książeczki.

Organizatorem Mszy Świętych Kaszubskich w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie / oddział Chwaszczyno.

Na zaproszenie Rady Duszpasterskiej parafii pw. św. Polikarpa w Gdańsku-Osowej chór „Strzelenka” uświetni tam Mszę Świętą z liturgią częściowo w języku kaszubskim, również dzisiaj, ale o godz. 18:00.

 

Koordynator Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie
przy ZK-P w Chwaszczynie
Karol Krefta

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.