Dziennik Bałtycki: „Bezpieczna droga do szkoły”. Drogi bez chodników, dzieci na poboczach.

 

Przy pomorskich szkołach, także dzięki akcji prowadzonej przez „Dziennik Bałtycki”, wraz z Grupą Lotos i Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, jest bezpieczniej. Są jednak miejsca, o których władze samorządowe zapomniały.

 

Przypominamy dziś problem mieszkańców i uczniów z Chwaszczyna i Tuchomia, którzy wzdłuż drogi krajowej nr 20 maszerują do szkoły. Z apelem o budowę dwukilometrowego chodnika wystąpił w kwietniu do władz gminy i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Wojciech Albecki. Zebrał pod petycją 657 podpisów. Burmistrz Jerzy Żurawicz zadeklarował wykonanie dokumentacji, po czym wycofał się z tej obietnicy.

 

– Widzimy potrzebę budowy tego chodnika, ale ze względu na przepisy finansowe nie możemy z budżetu gminy zapłacić za projekt – tłumaczy Sylwia Kubryńska, rzecznik burmistrza. – Szukamy innych rozwiązań, burmistrz podejmuje rozmowy z GDDKiA, by temat zrealizować.

 

Czytaj więcej w Dzienniku Bałtyckim

źródło:Dziennik Bałtycki/Jarosław Popek

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.