Dzień Seniora w Tuchomiu

19 stycznia w „Dworku Oleńka” odbyło się już kolejne spotkanie dla Seniorów z Tuchomia, organizowane przy współpracy Rady Sołeckiej i sołtysa Zbigniewa Lidzbarskiego, Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoły Podstawowej oraz Radnego Stanisława Groth.

 

Seniorów przywitali kolejno przedstawiciele organizatorów oraz przybyli goście: ks. proboszcz Piotr Gruba oraz Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski.

01 IMG 3983

Przybyłych gości wita prezes KGW Tuchom – Barbara Klawikowska.

Po przemówieniach na scenę wkroczyły znane na całych Kaszubach „Gwiżdże”, które za swój spektakl zdobyły pierwsze miejsce na Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Przyjaźni. Dzieci przygotowała p. Elżbieta Pryczkowska. Było głośno, wesoło i tanecznie, bo dzieci porywały gości do tańca.

11 IMG 3994

Występ kaszubskich „Gwiżdży”, laureatów Przeglądu Zespołów Kolędniczych w Przyjaźni.

Po występach przyszedł czas na poczęstunek i pogawędki z sąsiadami, których niektórzy nie mieli możliwości spotkać w ciągu roku. Wieczór upływał w miłej atmosferze pełnej rozmów, a nawet śpiewów przy akompaniamencie akordeonu, na którym przygrywał Marek Sękowski.

32 IMG 4022

Wspólny śpiew przy akompaniamencie akordeonu – gra Marek Sękowski.

Seniorów odwiedził także Gwiazdor i wszystkim wręczył upominki. Wszyscy żegnali się z uśmiechem na twarzy i życzeniami, aby zobaczyć się na kolejnym spotkaniu.

44 IMG 4042

Gwiazdor wręcza Seniorom upominki.

Organizatorzy składają gorące podziękowania państwu Barbarze i Piotrowi Pospiesznym za udostępnienie sali i przygotowanie poczęstunku dla seniorów.

24 IMG 4014

Państwo Pospieszni w towarzystwie zaproszonych gości i organizatorów.

 

Ewa Grot – KGW Tuchom

 

{gallery}dzien_seniora_tuchom_2016{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.