Dzień Seniora w Tuchomiu. 11 lat spotkań.

 

W piątek 16 stycznia 2015r. już po raz 11. odbył się Dzień Seniora dla najstarszych mieszkańców Tuchomia. W tym roku dzięki uprzejmości państwa Barbary i Piotra Pospiesznych seniorzy spotkali się w „Dworku Oleńka”, ponieważ w szkolnych salach już trudno byłoby pomieścić wszystkich gości.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania i gorących życzeń składanych seniorom przez radnego Stanisława Grotha, sołtysa Zbigniewa Lidzbarskiego, przewodniczącą KGW Barbarę Klawikowską, dyrektor szkoły w Tuchomiu Renatę Ellwardt oraz burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego, a także proboszcza naszej parafii Piotra Gruba i właściciela „Dworku Oleńka” Piotra Pośpiesznego.

 

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. W tym roku dzieci z kółka teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu pod opieką pani Elżbiety Pryczkowskiej przygotowały pokaz Gwiżdży Kaszubskich. Pani Elżbieta zdradziła nam, że dzieci wzięły udział również w corocznym przeglądzie, który odbył się w Przyjaźni i tam zajęły w swojej kategorii I miejsce.

 

Seniorzy podczas tego popołudnia mieli możliwość porozmawiania z dawno niewidzianymi osobami, wspólnego kolędowania i słuchania śpiewu p. Marka Sękowskiego. Były również osoby, które odważyły się wyjść na parkiet do niezapomnianych szlagierów. Na seniorów w tym roku czekało dużo niespodzianek. Jedną z nich był wiersz napisany przez M. Ladowską pt. „Starość”. Słysząc treść tej liryki, na twarzach wielu gości pojawił się uśmiech, a w niejednym oku zakręciła się łza.

 

Prawdziwą atrakcją spotkania było przedstawienie pt. „Kopciuszek”, w którym główne role odegrali:

 

– narrator: W. Schutta
– wróżka: M. Kujawska
– kopciuszek: dyrektor R. Ellwardt
– siostry: radny S. Groth, sołtys Z. Lidzbarski
– królewicz: M. Sękowski

 

Artyści, pomimo, że otrzymali role tuż przed występem, to nieźle sobie poradzili z zadaniem, o czym świadczyły gorące oklaski.

 

Na seniorów czekał również podarunek przywieziony przez Św. Mikołaja, a na stołach poczęstunek, przygotowany przez „Dworek Oleńka” i wypieki pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Seniorzy rozchodząc się do domów, dziękowali bardzo gorąco za przygotowanie takiego spotkania.

 

Ewa Grot / KGW Tuchom

 

{gallery}2015/2015-01/dzien-seniora-Tuchom{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.