Dzień Matki w parafii Chwaszczyno.

 

Już po raz drugi parafia w Chwaszczynie przygotowała nabożeństwo dla wszystkich Mam z okazji ich święta. 26 maja wierni modlili się o zdrowie i siły dla żyjących Matek oraz o życie wieczne dla tych, których już z nami nie ma. Parafianie zawierzyli wszystkie Mamy Matce Bożej Częstochowskiej w Apelu Jasnogórskim.

 

 

Uroczystości związane z Dniem Matki rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo, które prowadził ks. Proboszcz Piotr Gruba przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, zespołem młodzieżowym „Elishama”, ministrantami i dziećmi.

 

Podczas nabożeństwa wierni wysłuchali mowy św. Anzelma, który przedstawił rolę Matki Bożej w dziele zbawienia. Młodzież z KSM-u przedstawiła dwa wzruszające świadectwa, opowiadające o trosce Mam o swoje dzieci. Później dwójka chłopców wyrecytowała wiersze, a wszyscy zaangażowani w przygotowanie nabożeństwa w dowód wdzięczności wręczyli obecnym Mamom róże i słodycze.

 

W przygotowanej Modlitwie Powszechnej młodzież przedstawiła prośby kierowane do Matki Bożej. Następnie ks. Proboszcz wystawił Najświętszy Sakrament, przy którym wierni odśpiewali Litanię Loretańską. Na końcu nabożeństwa wierni zawierzyli wszystkie Mamy Matce Bożej Jasnogórskiej słowami modlitwy Sługi Bożego ks. prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i odśpiewali Apel Jasnogórski.

 

Między poszczególnymi częściami nabożeństwa pieśni ku czci Matki Bożej wykonywał młodzieżowy zespół „Elishama”. Po uroczystościach zagrali także krótki koncert.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym na nabożeństwo przybyło liczne grono osób, które w tak szczególnym dniu dziękowało za dar Matki, za troskę, wsparcie i wychowanie. W Dzień Matki każdy z nas jest dzieckiem, które wyraża wdzięczność za obecność swojej Mamy w najważniejszych chwilach życia.

 

 

zdjęcia: Łukasz Krefta

 

{gallery}2015/2015-05/dzien-matki{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.