Dzień Kaszubski w Chwaszczynie. Fotogaleria

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Zajęcia warsztatowe, występy zespołów, także wystawa rękodzieła kaszubskiego wszystko to zaprezentowano podczas Dnia Kaszubskiego, który odbył się w minioną w środę 30 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie.

 

Dzień Kaszubski zaangażował całą szkolną społeczność. W klasach odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie przygotowywali min. potrawy kuchni kaszubskiej, uczyli się tworzyć w glinie np. kaszubskie figurki.


Dzieci z klas 0 – III szkoły podstawowej brały udział w konkursie plastycznym, starsi w konkursie wiedzy o Kaszubach. W tegorocznej edycji wiedzy o Kaszubach udział po raz pierwszy wzięła też uczennica młodszej klasy. Zajęła wysokie, drugie miejsce.


Uczniowie brali także udział w warsztatach muzycznych, w warsztatach lepienia z gliny prowadzonych oraz uczestniczyli w szkolnej stołówce w warsztatach pt. „Kuchnia kaszubska”. Efektem ich pracy był poczęstunek dla licznie przybyłych gości.


Gościem specjalnym, który m.in. wręczał podczas uroczystego apelu nagrody uczniom w ramach kaszubskich konkursów był Tomasz Fopke – prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego w Chwaszczynie.


Pomysłodawczynią i koordynatorką przygotowań organizacyjnych Dnia Kaszubskiego była Bogusława Gołąbek, nauczycielka języka kaszubskiego w ZSPGiSP w Chwaszczynie.

 

 

{gallery}szkola/dzien-kaszubski-2011-chwaszczyno{/gallery}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.