Dzień językowy w chwaszczyńskiej szkole

 

28 października już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączy on elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Tegorocznym tematem przewodnim były święta.

 

Klasy 0-3 przygotowywały zadania w języku kaszubskim. Klasy 4-6 w niezwykle kreatywny i zabawny sposób przedstawiły tradycje związane ze świętami w krajach anglojęzycznych. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek i obejrzeć bardzo ciekawe prezentacje. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VIb za przedstawienie Walentynek. Oprócz prezentacji uczniowie przygotowali film z parodią Romeo i Julii oraz taniec walentynkowy.

 

Klasy gimnazjalne tradycyjnie już pracowały w języku niemieckim. Miały do wykonania wiele zadań takich jak gra memo, zestawy słownictwa związanego z wylosowanym świętem, stoisko prezentujące charakterystyczne elementy dla tego dnia, prezentację oraz małe prezenty dla publiczności. Oceniane były zarówno kreatywność jak i estetyka oraz terminowość wykonania zadań. Najlepiej poradziła sobie klasa IIAG, która w zabawny sposób przedstawiła tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech.

Poprzez organizowanie Dnia Języków Obcych po raz kolejny chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe.

 

Anita Zagórska

 

Zdjęcia z dnia językowego do zobaczenia na stronie:

http://chwaszczyno.edu.pl/galeria/361-dzien-jezykowy

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.