Droga szutrowa i ścieżka rowerowa z Chwaszczyna do przystanku Rębiechowo PKM

W drugiej połowie 2017 roku Gmina Żukowo będzie realizowała zadanie pn. „Budowa węzła integracyjnego w Rębiechowie wraz z otoczeniem dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej”. Chwaszczyno z węzłem w Rębiechowie zostanie połączone drogą szutrową (ok. 1 km) i ścieżką rowerową (ok. 2 km).

Budowa węzłów integracyjnych ma na celu połączenie różnych form komunikacji na terenie Gminy Żukowo z nowo wybudowaną stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Realizując wraz z Gdańskiem węzeł integracyjny w Rębiechowie, Gmina Żukowo planuje wykonanie dojazdów do nowo wybudowanego przystanku PKM – Gdańsk-Rębiechowo.

Z przedstawionych przez burmistrza gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego zaplanowanych inwestycji w Chwaszczynie w roku 2017 jest m.in. połączenie Chwaszczyna z węzłem w Rębiechowie, gdzie znajduje się przystanek PKM. Koszt projektu wyniesie 615 000 zł.

 

Na podstawie informacji uzyskanych przez radnego gminy Żukowo Jacka Fopke z biura projektowego przedstawiamy Państwu planowaną infrastrukturę wraz załączoną mapą:

1. Od skrzyżowania DP 1902G (ul. Lipowa) z DG 157011G i 157005G (ul. Mickiewicza) do skrzyżowania z DG 157007G (ul. Sobiesława I) projektujemy w lesie drogę szutrową – długość ok. 1100 m, szerokość 5m, tam gdzie się mieści to pobocze 0,75 cm w granicach pasa drogowego nawierzchnia szutrowa z mieszanki niezwiązanej (kolor turkusowy na mapie – przyp. red.).

2. Od skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Sobiesława I do skrzyżowania z DG 157146G (ul. Słowackiego) projektujemy ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej – długość ok. 2000 m, szerokość 2,2 m, nawierzchnia z betonu asfaltowego. (kolor czerwony – przyp. red.).

3. Od skrzyżowania z ul. Słowackiego skrętu w lewo projektujemy oznakowanie szlaku rowerowego – długość ok. 400 m.

4. Dodatkowo wykonujemy także wpięcie trasy rowerowej w DK 20 przed rondem (skręt w lewo przed kościołem) – długość ok. 90 m, szerokość 2,2 m – nawierzchnia z betonu asfaltowego.

 

W załączeniu plan orientacyjny węzła integracyjnego Rębiechowo.

pdfPLAN ORIENTACYJNY WĘZŁA INTEGRACYJNEGO RĘBIECHOWO3.78 MB

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.