Dofinansowanie na wymianę pieca węglowego

 

Osoby fizyczne posiadające w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Żukowo kotły opalane węglem lub koksem mogą ubiegać się o dofinansowanie na modernizację źródeł energii cieplnej.

Dotacja polega na zakupie i montażu nowego kotła opalanego:

  • gazem,
  • olejem opałowym,
  • biomasą
  • odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła, kolektory słoneczne.

Zadania mogą dotyczyć źródeł ciepła zasilających budynki jednorodzinne, stanowiące własność osób fizycznych, w przypadku, gdy docelowa moc źródeł po modernizacji wyniesie do 30 kW w odniesieniu do budynków jednorodzinnych.

Wnioski o udzielenie dotacji należy złożyć z rocznym wyprzedzeniem w Urzędzie Gminy Żukowo. Dotowane są zadania planowane – nierozpoczęte. Do czasu podpisania umowy z Burmistrzem Gminy Żukowo, nie można demontować pieca ani zakupić nowego źródła energii. Dotacja nie obejmuje wykonania instalacji grzewczej w nowo wybudowanych budynkach.

Mieszkańcy Gminy Żukowo zainteresowani udziałem w konkursie „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2017”, powinni złożyć kompletny wniosek w Urzędzie Gminy Żukowo, przy ul. Gdańskiej 52, w biurze obsługi klienta, pok. nr 3, w godz. pn., wt.: 7.30 – 17.00, śr., cz. 7.30 – 15.30, pt. 7.30 – 15.00, wraz z niezbędnymi załącznikami, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.12.2016 r. Formularz wniosku dostępny jest w Referacie Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Żukowo – pok. nr 38 lub na stronie internetowej Urzędu www.bip.zukowo.pl w zakładce „katalog usług” – „ochrona środowiska”. 

Wnioski, które wpłyną do kancelarii urzędu Gminy Żukowo po dniu 30.12.2016 r. nie będą rozpatrywane.

 

Dodatkowe informacje:

Referat Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Żukowo, pok. 38, tel. 58 685 83 48

 

ulotka nie pal smieci

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.