Dlaczego nie buduje się ul. Mickiewicza w Chwaszczynie?

 

Na inwestycję budowy ulicy Mickiewicza w Chwaszczynie Radni Rady Miejskiej w Żukowie w roku bieżącym zaplanowali kwotę 500 000,00 zł. Mamy miesiąc wrzesień i nic nie dzieje się z tą inwestycją.

Byłem uczestnikiem spotkania Wicestarosty Powiatu Kartuskiego Pana Bogdana Łapy z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Wojciechem Kankowskim, które odbyło się 25 sierpnia 2015 roku w Kartuzach. Na spotkaniu tym Burmistrz Gminy Żukowo zapoznał się z pismem Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Pani Alicji Mazur z dnia 8 lipca 2015r. (pismo do wglądu u mnie), która informuje, iż już 12 marca 2015 Starostwo udzieliło odpowiedzi, iż nie widzi żadnych problemów w wydaniu zgody na odprowadzanie wód opadowych do gruntu (rowu melioracyjnego), a właściwie do cieku będącego dopływem Rzeki Strzelenki pod warunkiem wykonania przez gminę operatu wodnoprawnego. Burmistrz Gminy Żukowo poinformował na tym spotkaniu, iż operat jest realizowany. Przez kogo – nie wiem.

 

Budżet Gminy Żukowo został uchwalony 30 stycznia 2015 r. i do dnia dzisiejszego inwestycja stoi w miejscu. Mamy już wrzesień i nic się nie dzieje. Pragnę nadmienić, iż w planach było również utwardzenie kolejnych ulic na tym osiedlu: Żeromskiego, Słowackiego, Sienkiewicza, Norwida i Gałczyńskiego.

 

Mam nadzieję, że w tej kadencji Rady Miejskiej, ulice te zostaną utwardzone.

 

Piotr Fikus
Radny Powiatu Kartuskiego

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.