Czy wyjazd z ul. Droga Kaszubska na ul. Oliwską nie jest zbyt wąski? – list mieszkańca Chwaszczyna

Na skrzynkę redakcyjną wpłynął list, w którym mieszkaniec Chwaszczyna opisuje problem związany ze skrzyżowaniem ulic Droga Kaszubska i Oliwska. Zdaniem użytkowników tej drogi, budowany wyjazd będzie zbyt wąski dla przejazdu dwóch samochodów.

„Witam,

piszę do Państwa w sprawie prac prowadzonych przy skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej Drogi z ul. Oliwską.

Codziennie korzystam ze skrzyżowania ul. Kaszubskiej z ul. Oliwską. W chwili obecnej są tam prowadzone prace montowania krawężników przy wyjeździe z ul Kaszubskiej Drogi. Nie jestem specjalistą od spraw drogowych, ale codziennie wyjeżdżam i wjeżdżam w KD i mam wrażenie, że wytyczone wyjazd z KD jest nieprawidłowo wykonywany, do tego niezgodnie z projektem.

Droga nie jest jeszcze utwardzona, ale już widać że wyjazd/wjazd jest ZA WĄSKI. Jest to droga gminna, a nie wyjazd z pola. Dwa samochody osobowe ledwo mogą się minąć, jeśli krawężniki będą wystawać ponad powierzchnię położonej kostki brukowej, a tak zapewne będzie – nie będzie można swobodnie i bezpiecznie jechać w przypadku gdy dwa samochody spotkają się na wyjeździe z KD.

Tak ja już pisałem dwa samochody OSOBOWE mają problem by się zmieścić. Co będzie gdy na skrzyżowaniu będą się mijać dwa samochody dostawcze (np. szambiarki) ? Nie ma szans by bezkolizyjnie się zmieściły / minęły tym bardziej, że nie wiedzieć czemu wyjazd WYKONANO w kształcie litery „S” z wielkim „brzuchem” od wjazdu od strony centrum Chwaszczyna w ul Kaszubską Drogę. Wyjazd / wjazd winien mieć kształt „kielicha” tak aby samochody mogły swobodnie się minąć, a w takiej sytuacji jak jest dzisiaj jeden samochód będzie musiał przepuszczać drugi, bo się nie miną bezkolizyjnie. W ostateczności skończy się na tym, że ktoś kto będzie chciał skręcić w KD od strony ronda będzie musiał najpierw przepuścić wyjeżdzającego z KD. A chyba nie o to chodziło. Spowoduje to niebezpieczne sytuacje na ul. Oliwskiej (wypadki) i kolejny niepotrzebny korek.

Rozmawiałem tez z kilkoma użytkownikami KD, które mają takie same wrażenie i problem z wyjazdem i wjazdem w ul. Kaszubską Drogę.

Dopóki jeszcze można coś zrobić proszę o interwencję i wizję na placu budowy, aby nie było potem potrzeby przebudowy po kilku stłuczkach.

Proszę o poważne potraktowanie sprawy, gdyż nie jest to błahy problem.

Z poważaniem

Mieszkaniec Chwaszczyna”

 

Nadesłany list trafił m.in. do wiadomości władz Żukowa i Rady Sołeckiej i Sołtysa w Chwaszczynie.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.