Czy Urzędowi Gminy Żukowo można wystawić ocenę 5?

WYPEŁNIJ ANKIETĘ ON – LINE

{module do-reklamy-intertekst|none}
Większości z nas wizyta w urzędzie kojarzy się z długą kolejką, wypełnianiem skomplikowanych druków i ze zmęczeniem. Nie musi tak być! Urzędy mogą być dostosowane do potrzeb mieszkańców: otwarte dłużej, wyposażone w podjazdy dla wózków i przewijak dla dzieci, a urzędnicy mogą chętnie udzielać pomocy.

 


Czy tak jest w UG Żukowo można sprawdzić samemu dołączając do akcji Masz głos, Masz Wybór – „Urząd na 5”. Pomysłodawcy akcji, Fundacja im. Stefana Batorego oraz Szkoła Liderów, zapraszają organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi i urzędnikami.

Członkini Rady Sołeckiej w Chwaszczynie Pani Jolanta Wiercińska zaproponowała władzom naszej gminy wzięcie udziału w tej akcji. Spotkało się to z pozytywnym odzewem urzędu. W odpowiedzi zadzwoniła Pani Aneta Grota, audytor wewnętrzny UG Żukowo, która chce pomóc w realizacji zadania. Na terenie urzędu zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne z osobami zainteresowanymi udziałem w akcji a urząd poprzez swoją stronę poinformuje o tym fakcie.
Zadaniem uczestników będzie sprawdzenie, jak działa Urząd Gminy w Żukowie i doradzenie urzędnikom co zrobić, aby dostosować go do potrzeb mieszkańców.


Żeby dowiedzieć się, co warto zmienić w urzędzie, należy najpierw opisać obecną sytuację. W zebraniu informacji pomocna będzie Karta Pytań która składa się z 4 części. Część pierwsza, obowiązkowa zawiera 6 pytań, które dotyczą niezbędnego minimum, jeżeli chodzi o dostosowanie urzędu do potrzeb mieszkańców. O zebranie odpowiedzi na te pytania i zaznaczenie odpowiedzi (tak/nie) w formularzu prosimy wszystkich chętnych. Wypełnioną ankietę prosimy przesłać na adres mailowy radachwaszczyno@wp.pl


Na tej podstawie organizatorzy akcji ocenią nasz urząd oraz przygotują ranking wszystkich urzędów w Polsce. Z pozostałych trzech części tematycznych (budynek urzędu i otoczenie; obsługa w budynku urzędu; obsługa internetowa) można dowolnie wybrać interesujące obszary. Odpowiedzi na pytania z części tematycznych nie będą zaznaczane w formularzu wysłanym do organizatorów. Zebrane wnioski zostaną przedstawione kompetentnym urzędnikom naszej gminy i spróbujemy przekonać urząd do wprowadzenia niezbędnych zmian.


Kartę pytań można pobrać —- / TUTAJ /{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.