„Czy takie równanie dróg nie jest marnotrawstwem publicznych pieniędzy?” AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA! Obfite opady deszczu, a ostatnio i śniegu, sprawiły, że nieutwardzone drogi gminne zamieniały się często w „małe jeziora”. O ile logicznym jest ich wyrównanie, aby były co najmniej przejezdne, o tyle częstokroć niezrozumiałym jest sztuka przywrócenia ich do jazdy.

Przekonał się o tym nasz Czytelnik mieszkający przy ulicy Gałczyńskiego. W liście do naszej redakcji pyta, „czy takie równanie dróg nie jest marnotrawstwem publicznych pieniędzy? (…)”.

ul galczynskiego 5

fot. ul. Gałczyńskiego w Chwaszczynie / nadesłane

Przesłane przezeń zdjęcia oddają frustrację, jaka może dopaść mieszkańców tej ulicy. Czytelnik zaznaczył również, że dzisiaj równiarka poprawiała ulicę Polną w Chwaszczynie.

Czy panująca aura sprzyja takim robotom? Przecież publiczne środki finansowe wyrzucane są w ten sposób w błoto. I to dosłownie… – dodaje z oburzeniem Czytelnik.

ul galczynskiego 8

fot. ul. Gałczyńskiego w Chwaszczynie / nadesłane

A jak wyglądają drogi na pozostałych ulicach w Chwaszczynie? Czy w Państwa okolicy również zauważono taki stan rzeczy?

Prosimy o przesyłanie zdjęć ulic z Państwa miejsc zamieszkania. Fotografie umieścimy w niniejszym artykule. Zapraszamy do kontaktu na adres mailowy:

kontakt@chwaszczyno.pl


ULICA GAŁCZYŃSKIEGO

ul galczynskiego 2

ul galczynskiego 4

ul galczynskiego 3

ul galczynskiego 7

ul galczynskiego 9

ul galczynskiego 10

ul galczynskiego 11

ul galczynskiego 12

ul galczynskiego 13


ULICA SAMBORA I

„Jak widać na załączonych zdjęciach równanie drogi wykonane 3 dni temu było mało efektywne. Póki nie ma płyt yomb tylko utwardzenie i wyrównanie kruszywem może pomóc. Samochody jeżdżące naszymi drogami mają co najmniej dwukrotnie większe zużycie zawieszenia…”

„(…) I jeszcze jedna sprawa – od wczoraj jest praktycznie zamknięta ul Sambora przy zjeździe w ul. Zofii i ustawiony znak ulicy bez przejazdu. Pytanie do decydentów: dlaczego nie ma wymaganych prawem znaków objazdu? kto wydał zezwolenie na zamknięcie ulicy? Jeśli decydenci nic o tym nie wiedzą niech się jutro ruszą z wygodnych foteli i zrobią z tym porządek, może praca w terenie sprawi, że urzędnicze głowy będą poniżej chmur.”

ul sambora i chwaszczyno 1

ul sambora i chwaszczyno 2

ul sambora i chwaszczyno 3

ul sambora i chwaszczyno 4

ul sambora i chwaszczyno 8

ul sambora i chwaszczyno 9


ULICA ZOFII

„Przesyłam mały wycinek ul Zofii. Razem z ul. Bogusława wygląda jak szwajcarski ser. Może warto przeprowadzić z Waszym portalem akcję informacyjną pt.: za zniszczone zawieszenie opróżniajcie kieszenie. Oczywiście z rankingiem ulic gdzie najszybciej można to zrobić. Gdy posypią się pozwy o odszkodowania od gminy może wtedy burmistrz wylezie zza swojego biurka i pouczy swoich pracowników że buta i tumiwisizm nie jest receptą na skargi mieszkańców. (…)”

ulica Zofii Chwaszczyno

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.