Czy będzie poprawa w zasilaniu w energię elektryczną w Chwaszczynie?


Dnia 3 października br. dwaj Mieszkańcy Chwaszczyna Pan Piotr Fikus wraz z Henrykiem Bobrem złożyli pismo w kancelarii Prezesa ENERGA – Operator S.A. Pana Rafała Czyżewskiego dotyczące zmiany zasilania energetycznego części Chwaszczyna z linii tak zwanej „długiej” na linię „krótką”, co znacząco mogłoby poprawić stałość w dostawach prądu.


Złożenie pisma poprzedziło spotkanie z Dyrektorem Departamentu Zarządzania Majątkiem Sieciowym Panem Piotrem Bartczakiem, który bezpośrednio zarządza majątkiem sieciowym w Województwie Pomorskim. Na spotkaniu Pan Dyrektor Piotr Bartczak poinformował, że zlecił już do ENERGA – Operator Rejon Dystrybucji w Wejherowie analizę naszej „awaryjnej” linii. Po otrzymaniu analizy podejmie decyzje dotyczące usunięcia miejsc najczęściej narażonych na awarie, tak aby jeszcze w roku bieżącym znacząco poprawić zasilanie w energię elektryczną.

 

Pan Dyrektor poinformował również, że firma Energa doprowadziła do naprawy jednego awaryjnego miejsca. Docelowo ENERGA – Operator powinna zaplanować inwestycję, która ma polegać na podłączeniu nas do tak zwanej linii „krótkiej”. Jest szansa na realizację inwestycji w 2013 roku.


Kolejne spotkanie z Panem Dyrektorem Piotrem Bartczakiem ma się odbyć w połowie listopada 2012 roku, aby przedstawić konkretne kroki, jakie planuje podjąć ENERGA – Operator, aby zapewnić miejscowości Chwaszczyno stałość w zasilaniu w energię elektryczną.


Wraz z pismem do ENERGA – Operator zostały dołaczone:

– przykładowe daty i godziny przerw w dostawach energii elektrycznej,

– pismo Właściciela jednej z Firm,

– pismo Dyrekcji Szkoły w Chwaszczynie,

– podpisy Mieszkańców,

– pismo Rady Sołeckiej Chwaszczyna,

– pismo z 05.04.2012 roku Mieszkańców ulicy Wybickiego.
Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.