Coraz bliżej do budowy Trasy Kaszubskiej. Podpisana umowa na koncepcję programową.

 

W ciągu roku ma być gotowa koncepcja programowa dla drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta. W piątek 13.03.2015 r. została podpisana umowa między GDDKiA Oddział w Gdańsku, a firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o. na sporządzenie koncepcji programowej dla trasy S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta, tzw. Trasy Kaszubskiej.

 

Umowa przewiduje przygotowanie koncepcji, a także późniejsze przygotowanie materiałów do przetargu w formule „projektuj i buduj.

 

Koncepcja programowa jest dokumentem szczegółowo określającym, jak będzie wyglądała przyszła droga ekspresowa wraz z węzłami i będzie stanowiła podstawę dla przygotowania projektu budowlanego.

 

Na 61-kilometrowej trasie przewiduje się budowę ośmiu węzłów drogowych, m.in. w Lęborku, Strzebielinie, Koleczkowie i Chwaszczynie.

 

Trasa Kaszubska ma być dwujezdniowa. Ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku, na odcinku Chwaszczyno – obwodnica Trójmiasta będą po trzy pasy.

 

Budowa trasy może się rozpocząć w 2018 roku, przetarg na wykonawcę może być ogłoszony na początku 2017 roku.

 

oprac. gddkia.gov.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.