Codzienna nauka słówek kaszubskich za darmo przez internet

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Kaszëbsczé słówka jidą w główka – pod takim hasłem od dwóch tygodni w internecie prowadzona jest codzienna nauka języka kaszubskiego. Kaszubskie słowa, zwroty i wyrażenia, z ich tłumaczeniem na polski, ze wskazaniem źródła słowa i podaniem przykładu znaleźć można na stronie „Pokochaj kaszubszczyznę” (www.fopke.pl). Udostępniane są na bieżąco również na Facebooku, gdzie zbiera „lajki”.

 

Każdego dnia poświęcam na redakcję tego modułu ok. 15 minut. Korzystam przy tym ze słownika księdza Bernarda Sychty. Przykłady użycia słów wymyślam sam, co zmusza mnie do systematycznej, codziennej pracy z językiem. Wierzę, że taka forma nauki przypadnie do gustu użytkownikom internetu: nie znających kaszubskiego zachęci a zaawansowanych będzie stymulować do dalszych studiów – powiedział Tomasz Fopke, właściciel strony.

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.