Co zrobić, gdy szczeniak nie chce jeść?

Autor: nadesłane

Co zrobić, gdy szczeniak nie chce jeść?

Dla opiekunów psów szczególnie istotne jest ich zdrowie oraz kondycja. I dlatego tak uważnie przyglądają się temu, co dają pupilom do jedzenia. Często wybiera się mokrą lub suchą karmę, choć wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowywanie posiłków czy też BARF – czyli żywienie zbliżone do naturalnego. Warto pamiętać o tym, że w każdym wariancie należy dopasować system do konkretnych potrzeb. Poza tym szczeniak je inaczej niż dorosły pies, a wprowadzone nawyki będą procentować przez kolejne lata. Od lekarza weterynarii można dowiedzieć się, ile mokrej czy suchej karmy należy podawać. Poza tym u specjalisty często też szukamy odpowiedzi, jakie są przyczyny braku apetytu.

Ile suchej karmy je dorosły pies – zapytaj lekarza weterynarii

Brak apetytu u szczeniaka https:piesotto.plblogszczeniak-nie-chce-jesc-jak-temu-zaradzic może być problematyczny. I choć w sklepach zoologicznych dostępne są bardzo różnorodne karmy i przekąski, to może się okazać, że mały psiak nie chce jeść ani jedzenia otrzymanego z hodowli, ani żadnego innego. Zastanawiamy się, co jest przyczyną problemu i oczywiście szukamy rozwiązań. Szczeniak oczywiście powinien jeść suchej karmy mniej niż dorosły pies, ale częściej zaglądać do miski. Poza tym dla maluchów są przygotowywane specjalne serie, które doskonale odpowiadają na potrzeby rozwijającego się organizmu oraz oczywiście dostarczają energii, witamin i minerałów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku szczeniaka czasem trzeba wprowadzać powoli nowe nawyki. Może się okazać, że przestawienie psa na karmę suchą może zająć kilka dni. Niektórzy zalewają krokieciki letnią wodą i czekają, aż one zmiękną. Stopniowo dodaje się więcej suchych kawałków i tym samym stopniowo się oswaja psa z nowym pożywieniem. Żywienie psa warto także uzgodnić z lekarzem weterynarii, ponieważ on będzie wiedział, jak poradzić sobie z problemem. Warto pamiętać, że przeprowadzka do nowego domu może być trudna także dla dorosłego pupila i on też może niekoniecznie będzie chciał jeść to, co my mu podamy.

Jaką suchą karmę wybrać?

Warto pamiętać także o tym, że utrata apetytu twojego psa może być także związana ze stresem, jaki przeżywa szczeniak w związku z przeprowadzką do nowego otoczenia. I dlatego warto zastanowić się czy nie za wcześnie zabiera się malucha z hodowli. Chodzi tu zarówno o samodzielność, pewność siebie i oczywiście wzmocnienie systemu immunologicznego pupila. Na brak łaknienia wpływa również to, jakie leki (przede wszystkim antypasożytnicze) szczeniak otrzymał lub też jest sygnałem, że należy właśnie odrobaczyć zwierzaka.  Poza tym warto dopasować sposób karmienia i karmę suchą do potrzeb szczeniaka – szczególnie jego rasy. Chodzi tu o ilość białka, witamin i minerałów, jakich potrzebują rasy duże i miniaturowe. Poza tym każda porcja powinna też chronić układ pokarmowy oraz dostarczać niezbędnych składników.

 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.